Nevzat İnanç

Nevzat İnanç haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Nevzat İnanç'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Nevzat İnanç

Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç kimdir? Van doğumlu olup  1969 yılında Van'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Van'da tamamladı. İnanç, Yüksek Öğrenimini Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesinde tamamlayarak Ziraat Mühendisi oldu. Nevzat İnanç, 1997 yılından itibaren kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmaya başladı. Önce öğretmen olarak görev yaptıktan sonra sırasıyla;

Tümünü Göster

  • Van Belediyesi İmar Müdürlüğü ile Fen İşleri Müdürlüğünde Mühendis olarak çalıştı.
  • Park ve Bahçeler Müdürlüğü Belediye Başkan Danışmanlığı görevinde bulundu.
  • Bu görevleri süresince yürüttüğü projelerle ilimize önemli hizmetlerde bulundu.

Nevzat İnanç, Gençlik yıllarında;

  1. Vanspor altyapısında başlayıp, Vanspor amatör takımı ve amatör lisansla profesyonel takıma kadar süren futbolculuk dönemi (1983-1988),
  2. Nevzat İnanç Üniversite yıllarında ise Üniversiteler arası futbol turnuvalarında Yüzüncü Yıl Üniversitesi futbol takımında oynadı.
  3. 3.Lige terfi maçlarında önce Köy Hizmetleri Sporda, sonrada Van Telekom Sporda yer aldı.
  4. (1988-1991) Ayrıca uzun yıllar amatör kulüplerde ve okul takımlarında hentbol, masatenisi oynadı.

İnanç, 2005-2006 ve 2017-2018 yılların da Belediye Vanspor As Başkanlığı yaptı. Bir dönem Van Belediyesini temsilen Van Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Üyeliği - Hal Hakem Kurulu Üyeliği yaptı. Nevzat İnanç, kurucu Şube Başkanı olduğu Memur-Sen'e bağlı Bem-Bir-Sen Van Şubesi Kurucu Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2016-2019 yılları arasında Masa Tenisi Federasyonu Disiplin Kurulu Üyeliliği yaptı.

Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği devam etmektedir. Eğitim, kültür ve yardımlaşma amaçlı çeşitli derneklerde kurucu üyelik, yöneticilik ve bu derneklerde gençlik çalışmaları da yaptı.

08.09.2014 tarihinde Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak asaleten atanan İnanç; evli ve 3 çocuk babasıdır.