Saç Uzamasını Sağlamak

Saç Uzamasını Sağlamak

saçların çabuk uzamasını sağlamak: Saç köklerimiz saç tellerine hayat veren organlarımızdır. Saç köklerimiz normal koşullarda saç tellerine yeni kısımlar ekliyerek saçları uzatırlar. Günümüzde saç yapımını hızlandıracak bir çözüm henüz bilinmemektedir.

Bazı ilaçların kullanımı, beslenme bozuklukları ess gibi faktörlere bağlı olarak saç uzamasında yavaşlama olasıdır. Saç köklerinin beslenmesini bozan durumlarda da saç uzaması yavaşlar.

Sigara yine damaraları büzücü etkisi ile kan dolaşımını bozan ve besinlerin, oksijenin hücrelere ulaşımını engelleyen bir faktördür.

Dikkat edilecek olursa saç uzamasını olumsuz yönde etkileyen faktörler yaşantımızda sık karşılaştığımız faktörler. Saçlarının hızlı uzamasını isteyen kişileride etkileyen faktörlerdir.

Saç yapımı ile ilgili olarak bazı vitaminlerin önemli olduğu günümüzde biliniyor. Ancak bu vitamin ve mineraller günlük beslenmemiz yolu ile zaten alınan vitaminlerdir. Zaman zaman takviye olarak bu tip vitaminlerden almak eksiklik varsa düzeltir.

Saçların uzamasını hızlandırmak için yapılacak en iyi şey saçların uzamasını azaltan faktörler ile savaşmaktır.

Sağlıklı beslenme, özellikle sebze ve meyvaların ağırlıklı olduğu beslenme tarzları, bol su içmek, düzenli ve yeterli uyku çok önemlidir. ess yine salgılattığı adrenalin gibi hormonlar yolu ile damarlarda daralmaya yol açar ve saç köklerinde beslenmeyi bozar. esi düşürecek önlemlerde saç uzması açısından önemlidir.

Sigara içerdiği nikotin ve karbon mono oksit gazı ile olumsuz etkileri olan bir faktördür. Nikotin damarları daraltırken, karbon mono oksit gazı kanda oksijen taşınmasını bozarak hücre beslenmesini bozarlar. Yeterli besin ve oksijen alamayan saç köklerinin normal üretimlerini yapması zordur.

Saç derisine uygulanacak sıcak havlular, hafif masajlar bu bölgede dolaşımı arttıtacak ve saç köklerinin normal beslenmesini sağlayacaktır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

1 Yorum

diana izel

diana izel

8 yıl önce

ben aslında rusum ve bu yazılanlara katılmıyorum. saç ıslakken taranmaz yazmışlar! aslında ıslakken tarnır kuruyken tararsanız hem baş ağrısına sebep olur hem de kuru olduğu için uçları kırılır ve dolaşık bir şekilde (yoluk yoluk ) olur. ayrıca saçlar yılda 12 cm. uzar ve sade gul yaprağı hiçbir işe yaramaz. eğer yumurta zeytin peynir gibi doğal yiyecekler tüketiyorsanız bu yeterlidir. saçlarınız normalde olması gerektiği gibi yılda 12 cm. uzar. onun dışında yatarken saçlarınızın kırılmaması için saçınızı örmelisiniz. örerseniz kırılma riski daha azdır. bu arada saçlarınızı fazla bağlamayın. saçlarınız havasızlıktan da kırılır. benim bildiklerim bunlar bir faydam dokunduysa ne mutlu bana :)

Yorum Ekle