Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Besinler

Saçların Hızlı Uzamasını Sağlayan Besinler

Saçlar kadınların en önemli süsü diyebiliriz. Pek çok kişi için güzel bir kadın olmanın birinci şartı uzun ve sağlıklı saçlardır.

Fakat bazen kadınlar çeşitli nedenlerle saçlarını kestirirler. Kısa saçın cazibesi çok uzun sürmez ve başlar bir saç uzatma telaşı.

Özel bakım kremleri, saç uzatan şampuanlar ve saç maskeleri ile çözümler aranmaya başlar. Doğa da bu konuda bizlere pek çok mucize sunar.

Saçların uzamasını hızlandıran ve besleyip, bakım yapan üstelikte kolaylıkla bulunabilecek pek çok biti var.

İşte bunlardan bazıları;

Saçın hızlı uzaması için yapılması gerekenler

1 - Ceviz : İçerisinde yer alan biotin sayesinde saçların daha hızlı uzamasını sağlar.

Bunun yanı sıra saçları güçlendirerek daha hacimli bir görünüme kavuşturur.

E vitamini ise saçların dökülmesini sağlar.

2- Ispanak : Saç diplerine oksijen taşıyan ıspanak aynı zamanda bol miktarda demir içerir ve demir saç sağlığı için en önemli ihtiyaçlardan bir tanesidir.

3 - Domates : Domates faydaları pek çok kimse tarafından bilinmeyen bitkilerdendir. İçerisindeki likopen saçları daha sağlıklı kılar ve sağlıklı saçlar daha hızlı uzar.

4 - Patates : Eğer saçlarınız daha parlak olsun istiyorsanız A vitamini içeren patates sizin için uygun bir besin. bunun yanı sıra hızlı uzama konusunda da yardımcı.

5 - Yeşil biber : Saç kırılmalarını önleyici bir özelliğe sahiptir. Kırılmayan saçlarda daha hızlı uzayacaklardır. Saçların uzamasının önündeki en önemli etken kırılan saçlardır. Bunun önüne geçtiğiniz taktirde artık daha sağlıklı ve hızlı uzayan saçlara sahip olabilirsiniz.

6 - Kereviz : Herkes tarafından sevildiği söylenmese de sağlık açısından faydaları inkar edilemez. Saçların beslenmesinde de kereviz önemli bir role sahiptir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 10
Yorum Ekle