Evde Deri Temizliği Nasıl Yapılır

Evde Deri Temizliği Nasıl Yapılır

Son dönemde özellikle ev ve iş yerlerinde moda olan deri koltuklar birçok insanın tercihi olmaya başladı.

Deri koltuklar, çok şık olduğu gibi temizliği konusunda oldukça hassastır. Ayrıca deri koltukların pislenmesi halinde ortaya hoş olmayan bir görüntü çıktığı da gerçektir.

Bu yüzden deri kaplı olan ürünlerinizi temizlemekte fayda vardır. Deri temizliği oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Ancak dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Sizde evinizde çok rahatça deri temizliği yapabilir. Deri kaplı eşyalarınıza temiz, parlak görüntü verebilirsiniz.

Evde Deri Temizliği Nasıl Yapılır merak edenler için kısaca anlatalım. Evde bulunan deri koltukları temizlemek için ihtiyaç olan malzemelerimiz elbette ki su, sabun, zeytinyağı ve bezdir.

Buradaki püf noktası derinin direk su ile temas etmemesidir. Özellikle deriyi silerken mümkün olduğunca az su ile işlem yapabilmektir. Bu yüzden Bezimizi hafifçe ıslatıyoruz, bu arada sabunumuzu da ilave ediyoruz.

Hafifi köpüklü kıvama gelinceye kadar bezi ovuşturun. Nemli bezle deri kaplı ürünü silmeye başlayın. Bu işlemi yaparken derinin kararmaması gerekir.

Silinen deri yüzey kuru bez yardımıyla kurulanmalıdır. Son olarak deri yüzeyler zeytinyağı ve benzeri yağlarla deri yüzeye parlaklık verilir. Burada da dikkat edilmesi gereken yağın az kullanılmasıdır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle