Evde Ayakkabı, Terlik ve Bot Bakımı Nasıl Yapılır

Evde Ayakkabı, Terlik ve Bot Bakımı Nasıl Yapılır

Ayakkabılar günlük hayatın vazgeçilmez eşyalarından biridir. Bunların bakımları yapıldığında daha uzun süre kullanılmasına olanak tanır.

Sponsorlu Bağlantılar

Taban ve yapı olarak birbirinden farklı özelliklere sahip ola ayakkabıların bakımları da ayrıdır. Süet ya da deri ayakkabılar özellikle bakım ister.

Süet ayakkabılar zamanla renginin matlaşmasından dolayı farklı kimyasallar ile bakım yapılır. Deri ayakkabılarda ise genel olarak derinin yıpranmamış için boya ya da bakım kimyasalı kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Evde Ayakkabı, Terlik Ve Bot Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizde ayakkabılarınızın bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz. Özellikle yukarıda da belirttiğimiz gibi deri ve süet ayakkabılarınıza özel ürünler kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Botların bakımı oldukça zor gözükse de içi yünlü olanlarda içini elektrik süpürgesi ile temizleyip bakım yapabilirsiniz. Kışlık için kullanılan botlar sezonluk ayakkabılar olduğundan bunların içleri temizlenip dışları boyanıp bu şekilde muhafaza edilmesi gerekir.

Ayakkabı, bot ya da terliklerin içerisine kağıt koyarak saklama yaptığınızda kalıpları bozulmayacaktır. Özellikle satın alırken bunun uyarısı yapılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Ayakkabı, terlik ve bot bakımında satın aldığınız yerde bakımı ile ilgili bilgi alabilir ve buna göre bakım yapabilirsiniz.

Eşyalarınıza uygulayacağınız kimyasal sprey ya da herhangi bir ürün dışında farklı bir ürün kullanmamanız ayakkabılarınızı uzun süre kullanmanızı sağlayabilir.

Bu sayede kullanım süresinden daha uzun süre kullanmış olursunuz. Ayakkabılarınızı mevsimine göre ayırarak sınıflandırmanız da kullanırken kolaylık sağlayacaktır.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen bu yazıya puan verin!
4 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Yorum Ekle