Abajur Temizliği Nasıl Yapılır?

Abajur Temizliği Nasıl Yapılır?

Kumaş abajurlar için patates unu kullanabilirsiniz. Patates ununu kumaşın üstüne sürün, on bekledikten sonra bir fırça yardımıyla fırçalayınız.

Fırçalama ve silme işlemlerinde fazla bastırıp kumaşın dokusuna zarar vermeyiniz.

Abajurlarımız için üzerinde benzin olan yumuşak bir fırça ile fazla bastırmadan, hafif bir şekilde umuzun kumaş bölümlerini fırçalayınız.

Bu tür abajurların temizliği için süt ve süngerden yârdim alabilirsiniz. Süngeri süte batırdıktan sonra yavaşça silmelisiniz, sildikten sonra kurulama işlemi için temiz ve rengi çıkmayacak bez kullanınız.

Abajur temizliği nasıl yapılır öğrenmek için sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Kâğıttan yapılmış abajurlar çok sık tozlandıkları için en az haftada üç defa temizlemenizi öneririz. Temizlik için bezimizin kuru, temiz ve yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz.

Uzun süre temizlenmemiş abajurun ilk bez ile tozu alınır, ardından yumuşak bir silgi yardımıyla kalan kir izlerini siliniz. Sonuç olarak kâğıtlarda yazılı olan yazıları silen silgiler kâğıttan abajuru da temizleyecektir.

Abajurun iç kısımlarına alüminyum kâğıt sâriniz vermiş oldukları ışık yansıma yapacağı için daha çok ışık verecektir. Yukarıda bahsettiğimiz bilgiler ışığında abajur temizliği nasıl yapılır sorusunu aydınlattık.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle