Evde Çanta Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır

Evde Çanta Bakımı ve Temizliği Nasıl Yapılır

Günümüzde her ne kadar kadınların daha çok ilgisini çeken bir eşya olarak gözükse de çantalar artık erkekler tarafından da kullanılmaya başlanmıştır.

Çoğu erkek ( iş ya da spor çantası gibi) çanta seçerken de hem modeline hem de kumaşına göre beğenmektedir. Kadınlar için ise aslında söylenecek pek söz yoktur.

Çünkü her kadın ister klasik olsun ister spor olsun nasıl bir tarzı olursa olsun mutlaka çanta takmayı sever. Bu yüzden de kadınlar için çanta modelleri sayısızdır.

Her kadının hayali olan çantalar için bir de temizlik aşaması yer alıyor. Aslında kolay gözüken ama modellerine göre de bir hayli zorlaşan çanta temizlik işlemleri ise kadınların mutlaka zamanını alır.

İşte başta kadınlar için evde çanta bakımı ve temizliği nasıl yapılır sorununu ortadan kaldıracak bazı ipuçları;

Gece dışarıya çıkarken kullanılan gece çantaları genellikle saten ya da tafta astarlar ile kaplı olur. Bu yüzden de temizlemesi de oldukça kolaydır. Kuru bir temizleme sıvısı yardımı ile silmek ve daha sonra da biraz havalandırmak yeterli olmaktadır.

Kadınlar için vazgeçilmez tutku olan deri çantaların bakımı için ise yapılması gereken sıcak suya bezi batırarak iyice sıkmak ve daha sonra da iyice silmektedir.

Daha sonra da kaliteli olan bir sabun yardımı ile iyice ovabilir ve kuruma işleminden sonra da deriler için üretilmiş cila ya da krem yardımı ile çantanızı parlatabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle