İdrar, Sidik, Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir

İdrar, Sidik, Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir

Özellikle hasta bakımı yapılan evlerde çok sık rastlanan sorunlardan biri olan idrar leke ve kokusu temizliği günlük yapılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra küçük çocuk sahibi olan hanımlarında çocukların yataklarında leke ve kokuyla karşılaşması mümkündür. Bu durum için koruyucu özellikli alezler tercih edilerek yatakta bu tarz bir leke ya da kokunun oluşması engellenebilir.

Bu alezleri kullanarak idrar lekesinin ve kokusunun oluşmasını rahatlıkla engelleyebilirsiniz.

Peki, İdrar, Sidik, Çiş Kokusu ve Lekesi Nasıl Temizlenir?

İdrar asit içerikli olduğundan yatak ya da herhangi bir bölgeye zarar verebilir. Özellikle koku yapması rahatsız edicidir. Bu kötü durumdan kurtulabilmek için sıcak su ve deterjan kullanılarak idrar, sidik ya da çiş lekesinden ve kokusundan kurtulabilirsiniz. Asit yapısından dolayı çok çabuk koku yapar ve lekelenme kaçınılmaz olur.

İdrar lekesinden kurtulmak için uygulayacağınız diğer bir yöntem ise amonyak suyun karıştırılarak bölgenin silinmesidir. Daha sonra tekrar deterjanlı su ile silme yapılır ve koku giderilmiş olur.

Deterjanlı su ile silme işleminden sonra oda içerisinde koku olmaması için oda parfümlerini de tercih edebilirsiniz. Kullanılan deterjanın yapısına da dikkat etmeniz gerekir.

İdrar, sidik yada çiş kokusu keskin bir koku olduğundan rahatsız edici olabilir. Lekesi temizlendikten sonra bölgenin iyice kurumasını sağlamalısınız. Kuruduktan sonra tekrar koku ve leke ile karşılaşmamak için önlem almanızda fayda vardır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
120 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle