İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

İdrar Lekesi Nasıl Çıkar

İdrar lekelerini temizlemek için sıcak su kullanılması süreci hızlandıracaktır. Deterjan ve sıcak su yardımıyla idrar lekesi olan yer kolaylıkla temizlenebilir.

Bir bez yardımı ile deterjanlı suyu o bölgeye silersek lekenin çıkması sağlanabilir. Ayrıca deterjan idrarın yarattığı ağır kokuyu da ortadan kaldıracaktır.

Yine diğer lekelerdeki gibi lekenin oluştuğu anda müdahale edersek kolayca çıkmasını sağlamış oluruz. İdrar lekesi nasıl çıkar sorusuna bir cevap budur.

Standart büyüklükte bir idrar lekesi söz konusuysa; Bir çorba kaşığı amonyakla yarım bardak ılık suyu karıştırabiliriz.

Amonyak idrarın yapısını çözerek lekenin çıkmasında yardımcı olacaktır. Karışımı bir bez yardımı ile lekeli yere uygulamamız güzel sonuçlar verecektir.

Sirke de idrar lekesini çıkarabilecek maddelerden biridir. Lekenin genişliğine göre hazırlanmış su ile sirke karışımı lekeye uygulandığında hem lekeyi çıkacak hem de idrar kokusunu kaldıracaktır.

Sirke kokusundan hoşlanmıyorsanız oda parfümlerinden kullanabilirsiniz. Lekeli bölgenin rengini açmayacak leke sökücülerde kullanılabilir, fakat içeriği dikkate alınmalıdır. İdrar lekesi nasıl çıkar sorusuna bir cevap da bu olabilir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
12 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle