Lahana Diyeti Nedir Lahana Diyetinin Faydaları ve Zaraları

Lahana Diyeti Nedir Lahana Diyetinin Faydaları ve Zaraları

Lahana Diyeti lahana yapraklarından elde edilen çorbanın 5 gün boyunca düzenli olarak tüketilmesi sonucu vücuttaki fazla kilolardan hızlıca kurtulma yöntemidir. Fakat uzmanlara göre vücuttan bu denli hızlı kilo atmanın bünyeye zararlı olacağı için lahana diyeti gibi hızlı kilo verme ana başlığı altında toplanan diyetlerin zamana yayılması gerektiği savunulmaktadır.

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

Öncelikle lahana diyeti için malzemeleri listeleyelim:

  • 5 adet soğan
  • 1 adet domates
  • 1 adet beyaz lahana
  • 2 tane yeşilbiber
  • Bağ maydanoz ve bir adet kereviz
  • 3 Paket soğan çorbası

Nasıl Hazırlanır?


Yukarıda listesi verilen malzemeleri küçük küçük parçalar halinde hazırlayarak derin bir içerisinde kaynatılır, malzemeler hafif yumuşadıktan sonra kısık ateşe alınarak pişirilmeye bırakılır.

Lahana çorbası diyeti hergün düzenli olarak uygulanmalıdır ve günlük olarak bir kase tüketilmelidir. Bunun yanında ekmek tüketilmemeli ve günlük olarak bol miktarda su içilmelidir. Bu diyet 7 gün boyunca uygulandığı takdirde bir haftalık süre zarfında 5 kilo verilebilmesi mümkündür. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi önemli olan sürekliliktir.

Lahana Diyetinin Faydaları ve Zaraları


Faydaları: Lahana diyeti hedeflenen kiloya hızlı ulaşabilmek adına faydalıdır ve bu diyetle birlikte tüketilecek olan bol miktarda suyun ve ara öğünlerde vücuda alınan meyvelerin faydalarından bahsetmemize gerek yok herhalde. Lahana çorbasının içeriğinde bulunan sebzelerden dolayı vücudun günlük vitamin ihtiyacı yeterli miktarda karşılanabilir. Bu sayede diyet yaparken kendinizi aynı zamanda dinç ve sağlıklı hissedebilirsiniz.

Zararları? Uzmanlara göre lahana diyeti hızlı kilo vermeye yardımcı olur fakat insan vücudunun bir hafta içerisinde 5-6 kilo kaybetmesi bünyede tahribatlara yol açabilmektedir, bundan dolayı lahana diyeti kademeli olarak uygulanmalıdır yani vücuda çok fazla yüklenmemek gerekmektedir.

Sonuç olarak lahana diyeti hızlı kilo vermeyi sağlayan diyetler arasında liste başı olmaktadır fakat bilinçsiz bir şekilde uygulandığı takdirde insan vücuduna ciddi anlamda zararlar verebilir. Her zaman söylediğimiz gibi bu tür hızlı zayıflatan diyet listelerini öncelikle bir diyetisyene danıştıktan sonra uygulamakta yarar vardır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
5 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

1 Yorum

Arife

Arife

4 ay önce

Bu diyeti yapan yok mu . Yapanlar yazsın fikir edinelim lütfen

Yorum Ekle