Hasan Doğan

Hasan Doğan

Hasan Doğan haber sayfamızda Diyadin Kaymakamı Hasan Doğan son dakika haberleri takip edebilirsiniz. Hasan Doğan Kimdir: 1985 yılında Kırşehir'ın Çiçekdağı ilçesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Kırşehir’de, liseyi Ankara’da tamamladı. 2007 yılında Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu yönetimi bölümünden mezun oldu.

Tümünü Göster

2009 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 98. Dönem Yozgat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Hasan Doğan İl stajını Yozgat Valiliği'nde yaptı. Bursa ili Karacabey ilçesinde kaymakam refikliği stajını tamamladı.

Zonguldak'ın Devrek ve Alaplı ilçelerinde ise mülkiye başmüfettişi İsmail Çataklı refakatinde teftiş stajını yaptı.

İçişleri Bakanlığı tarafından Eskişehir ili Alpu ve Kütahya ili Altıntaş ilçelerine kaymakam vekili olarak görevlendirildi.

Hasan Doğan Ekim 2011-2012 döneminde bir yıl süreyle Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından Amerika Birleşik Devletlerinin Maryland Eyaletine (University Of Maryland) İngilizce dil öğrenimi için gönderildi. Bu süre zarfında Amerika Birleşik Devletleri'nin yönetim sistemi ve toplumsal yapısını incelemenin yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti Vaşington Büyükelçiliğinde (Washington, ABD) Dışişleri Bakanlığı stajını tamamladı.

Hasan Doğan Yurt dışı stajı sonrası Ankara'ya dönerek beş buçuk ay süren kaymakamlık kursuna katıldı. "İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi " üzerine çalışmalar yaparak, bu alanda kaymakamlık tezi hazırladı.

Erciyes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. Kaymakamımız 2013-2016 yılları arasında Kayseri İli Sarıoğlan İlçesinde, 2016-2018 yılları arasında Amasya İli Göynücek İlçesinde, 2018-2019 yılları arasında Kastamonu İli Hanönü İlçesinde Kaymakamlık yaptı.

Evle ve iki çocuk babası olan Kaymakam Hasan Doğan İçişleri Bakanlığının 07/08/2019 tarihli kararı ile Ağrı'nın Diyadin ilçesinde 26/08/2019 tarihinde görevine başladı.