Alüminyum Yüzeyler Nasıl Temizlenir?

Alüminyum Yüzeyler Nasıl Temizlenir?

Alüminyum birçok mutfak gereçlerinde kullanılmaktadır. Tencere, tava, çaydanlık ve kek kalıpları gibi günlük hayatta mutfakta kullanılan malzemelerdir.

Özellikle kek kalıplarında kullanılan alüminyum malzemeler hem kekin yapışmasını engeller hem de daha çabuk kek kalıbını temizlemenize yardımcı olur.

Yüksek ısıya dayanıklı alüminyum yüzeylere sahip olan ürünler genel olarak elektrikli ve ocaklarda daha fazla kullanılmaktadır.

Peki bu alüminyum yüzeyler nasıl temizlenir?

Öncelikle temizlemek istediğiniz alüminyum yüzeyli malzemelerinizi bulaşık süngeri ile iyice sabunluyorsunuz. Daha sonra elma kabuğunu içerisine koyup elma kabuklarını haşlıyorsunuz.

Ardından soğumaya bırakıp alüminyum tencere ya da alüminyum malzemenizi içerisini soğuk su ile dolduruyorsunuz. Suyun içerisine tartar kremi koyarak kaynamaya alıyorsunuz.

Kaynama olurken lekelerin çıktığını görebilirsiniz. Kaynayan suyu boşaltıp bulaşık süngeri ile ovaladığınızda alüminyum yüzeyli malzemeleriniz temizlenmiş olacaktır.

Birçok kişi evde kullandığı alüminyum mutfak eşyalarını nasıl temizleyeceğini bilmez ve kararma ile karşı karşıya kalır.

Alüminyum yüzeyler nasıl temizlenir sorularınızın en iyi cevabını önerdiğimiz şekilde uygularsanız sorun kalmayacaktır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
2 kişi puan verdi. Ortalama puan: 10
Yorum Ekle