Kapitone Kumaşlar Nasıl Temizlenir

Kapitone Kumaşlar Nasıl Temizlenir

Kapitone kumaşları elde yıkamanız daha iyi olacaktır. Bu tür kumaşları sıkmayınız. Kıyafetteki lekeleri uygun bir deterjanla ovalayın yumuşak ve temiz bir fırça ile nazikçe fırçalayınız.

Sonrasında kıyafeti iyi bir şekilde durulayın ve suyunu hafifçe sıkın sonra kalan nemi almak için temiz bir havlunun içerisinde nazikçe sıkın ve kıyafeti gölgede kurumaya bırakın yani asın. Ya da isterseniz düşük dereceli kurutma makinesine kurutabilirsiniz.

Kapitone kumaştan olan kıyafeti çamaşır makinesinde yıkayacaksanız en kısa programda ve mutlaka soğuk suyla ve deterjanla yıkamanız gerekir. Kapitone kumaşlar nasıl temizlenir sorusuna bir cevap budur.

Bu tür kumaşları makinede yıkarken birkaç tane tüylü havluyu da makineye atarsanız bu havlular tampon görevi görerek kapitone kumaşlardan olan kıyafetleri koruyacaktır.

Kapitone bornoz ile ceketleri isterseniz eski çoraplarınızın yardımı ile askılarınızı destekleyip kurutabilirsiniz. Yatak örtülerinin ağırlığını birkaç tane çamaşır ipine dağıtabilirsiniz.

Ancak kurutma sırasında yatak örtülerini ters çevirmeyi asla ihmal etmeyiniz. Kapitone kumaşlar nasıl temizlenir konusunda sizleri aydınlatmaya çalıştık.

Lütfen bu yazıya puan verin!
3 kişi puan verdi. Ortalama puan: 6
Yorum Ekle