Kravatlar Nasıl Temizlenir

Kravatlar Nasıl Temizlenir

Mesai saatlerinde takım elbise giymesi zorunlu olan eşler için kravatlar oldukça önemli ve değerlidir. Takım elbisenin en önemli aksesuarlarından birinin kravat olduğunu düşünür ve kravatların modeli kadar temizliğini de önemserler.

Bekar iken kravat temizliği için kuru temizleme işletmelerini tercih eden eşlerimiz evlendikten sonra bu temizlik işini hanımlarının çözüp çözemeyeceğini merak ederler.

Kravatlar küçük parçalar olmalarına rağmen temizleme ücretleri o kadar küçük değildir. Biz de araştırma yapıp kravatlar nasıl temizlenir sorusuna cevap aradık.

Kuru temizleme işi yapan insanların tavsiye ettiği yıkama yöntemini sizlerle paylaşmak istedik. Eşlerimiz için yıkama sonrası kravatın şeklinin aynı kalması çok önemlidir.

Bu yıkama yöntemi kravat şeklini ilk gün ki gibi korur. Gelelim kravatlar nasıl temizlenir konusunun detaylarına;

Yıkama için beyaz sabun önerilmektedir. Bunun için beyaz sabun köpüğünü tercih etmeliyiz. Beyaz sabunu elimizde köpürtüyoruz ve köpüğünü kravatın her yerine elimizle yediriyoruz.

Bu temizlikte en önemli detay kravatın hiç bir işlem sırasında çitilenmemesidir. Tüm işlemi iki elimizin avuç içlerini kullanarak yapıyoruz. Kravatlar nasıl temizlenir sorusuna böylece cevap bulduk.

Lütfen bu yazıya puan verin!
4 kişi puan verdi. Ortalama puan: 3
Yorum Ekle