Erzurum Yaşam

Erzurumlu asırlık çınar Aliye Nine'nin Erdoğan sevgisi

Erzurum'da yaşayan Aliye Göger (101), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisini yüreğinden ve dilinden hiç eksik etmiyor.

Erzurum'da yaşayan Aliye Göger (101), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sevgisini yüreğinden ve dilinden hiç eksik etmiyor.

Erzurum - Annesine bakmak için evlenmeyen ve bundan hiçbir zaman pişman olmadığını söyleyen Aliye Göger, en büyük hayalinin hacca gitmek olduğunu belirterek, "Eğer okula gitseydim ya asker ya da polis olurum. Onları çok seviyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun." dedi.

"Tayyip Paşamızı çok seviyorum"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hayatında bir kez gördüğünü ifade eden Aliye Nine, "Yıllar önce Cumhurbaşkanımızın Erzurum'a geldiğini öğrendim ve aracı olan bir komşumuzdan yardım istedim. Tayyip Paşamız ile görüştüm. Ellerinden öptüm, o da benim ellerimden öptü. Benden bir isteğim olup olmadığını sordu. Onu görmek benim için yetti. Kendisini çok seviyorum. Her gün dua ediyorum. Bana her gün yemek gönderiyor. Keşke bir kez daha görebilsem ve onunla konuşabilsem. Allah onu başımızdan eksik etmesin" dedi.

"Annem için anne olmadım"

Hiç evlenmediğini ve dünyaya bir daha gelse aynısını yapacağını söyleyen Aliye Nine, "Annem çok titiz birisiydi. Onun bu durumunu görünce evlenmeyi aklımdan çıkardım. Çünkü benden başkası ona bakamazdı ve ilgilenmezdi. Bundan dolayı hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Annem için anne olmadım. Anneme dair tek pişmanlığım; onun sözünü dinleyip hiçbir yere gitmedim. Şimdiki aklım olsa her yeri gezer ve görürdüm" şeklinde konuştu.

"Hiç cep telefonum olmadı, internetin ne olduğunu bilmiyorum"

En büyük hayalinin hacca gitmek olduğunu ve hiçbir zaman cep telefonu kullanmadığını ifade eden Aliye Göger, sözlerine şöyle deva etti , "İmkanım olsa hacca gitmeyi çok isterim. Ama halim ortada. İnternetin ne olduğunu bilmiyorum. Hiç cep telefonum olmadı. Telefonum olsa ilk olarak bana sahip çıkan Gül kızımı ve eşi Ahmet'i ararım. Ondan sonra da Vali Beyi, eşini ve oğlunu ararım. Vali beyi çok seviyorum. Denizi de görmedim ve nasıl bir şey olduğunu bilmiyorum. Gençlere tavsiyem ise; namazlarını kılmaları ve hayatlarını doya doya yaşamaları. Çünkü gençlik geri gelmiyor, kıymetini bilsinler."

"Okusaydım asker ya da polis olurdum"

Okula gitmeyen ama okuma-yazmayı kendi imkânlarıyla öğrenen Aliye Nine, "Kardeşlerim bana okuma ve yazmayı öğretti. Eğer okula gitseydim asker ya da polis olmak isterdim. Onları çok seviyorum. Her zaman göğsümde Cumhurbaşkanlığı forsunu, Türk bayrağı ve polis amblemini taşıyorum. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Polis, Recep Tayyip Erdoğan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir