Bitlis Güncel

Bitlis'te bayram tatili boyunca 1485 polis ve jandarma ekibi görev başında olacak

BİTLİS - Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, kent genelinde 9 günlük bayram tatili boyunca 1485 polis ve jandarma ekibinin görev başında olacağını belirtti.

Bitlis: Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu, kent genelinde 9 günlük bayram tatili boyunca 1485 polis ve jandarma ekibinin görev başında olacağını belirtti.

Valilikte gerçekleştirilen asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısında konuşan Karaömeroğlu, son bir ayda kentin güvenlik ve asayişine yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın himayesinde vatandaşların emniyetini sağlamak amacıyla her türlü yasa dışı olayla mücadelenin titizlikle sürdürüldüğünü belirten Karaömeroğlu, Kurban Bayramı ve turizm sezonu nedeniyle iller arası hareketliliğin artmasının beklendiğini dile getirdi.

Vatandaşların güvenli şekilde yolculuk yapabilmeleri için trafik denetimlerinin devam ettiğini aktaran Karaömeroğlu, amaçlarının tüm vatandaşların bayramda sevdiklerine sağ salim kavuşmasını sağlamak olduğunu vurguladı.

Kentte güvenlik ve asayiş olaylarına ilişkin çalışmaları ve elde edilen verileri paylaşan Karaömeroğlu, 1975'i Emniyet Teşkilatı, 2 bin 563'ü Jandarma Komutanlığı ve 106'sı Sahil Güvenlik Komutanlığı emrinde olmak üzere 4 bin 644 personelle Bitlislilerin ve kente gelen misafirlerin huzur ve güvenliği için çalıştıklarını kaydetti.

Başta PKK, FETÖ VE DEAŞ olmak üzere terör örgütlerine yönelik geçen ay il genelinde 195 operasyonunun icra edildiği bilgisini veren Karaömeroğlu, mayıs ayında gerçekleştirilen 39 operasyonda yakalanan 92 düzensiz göçmenin İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezlerine gönderildiğini, göçmen kaçakçılığı yapan 31 şüphelinin de adli makamlara sevk edildiğini aktardı.

Geçen ay kent genelinde gerçekleştirilen 140 uyuşturucu operasyonunda 121 şüpheli hakkında adli işlem yapıldığını bildiren Karaömeroğlu, 38 kaçakçılık operasyonunda da 58 şüphelinin yakalandığını söyledi.

Karaömeroğlu, Kurban Bayramı tatili boyunca il genelinde Emniyet Müdürlüğünün asayiş ve trafik şubelerinde görevli 2 bin 691 personelden oluşan 909 ekibin, İl Jandarma Komutanlığında da 2 bin 835 personelden oluşturulan 576 ekibin 9 günlük bayram tatili boyunca milletin emrinde olacağını ifade etti.

Kentin asayiş ve güvenliğini sağlamak için sorumlu kurumlarla koordinasyonu sağlayarak çalışma yürüttüklerini dile getiren Karaömeroğlu, "Emniyet ve jandarma ekiplerimiz bayram süresince sahada olacaklar. Burada maksadımız vatandaşlara zorluk çıkarmak değil, kimsenin burnu kanamadan, canına, malına zarar gelmeden bayramı bayram tadında yaşaması için sevdiklerine güvenle kavuşmasıdır. Vatandaşlarımızın bu konuda bilgi sahibi olmalarını istirham ediyorum. Gece ve gündüz bu uygulamalarımız devam edecektir. Bu vesileyle tüm Bitlisli hemşehrilerimin Kurban Bayramı'nı şimdiden kutluyor, bayramın ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, mutluluk, barış, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum." diye konuştu.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu, Göç İdaresi İl Müdürü Cihan Cavli katıldı.

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ali Yerlikaya, Bitlis, Erol Karaömeroğlu, Eyüp Subaşı, Göç İdaresi, Göçmen, Jandarma, Kaçakçılık, Kurban Bayramı, Operasyon, Ortaç Şekeroğlu, Polis, Recep Tayyip Erdoğan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir