Bitlis Güncel

Bitlis'te asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısı yapıldı

BİTLİS - Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu başkanlığında asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Bitlis: Bitlis Valisi Erol Karaömeroğlu başkanlığında asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Valilikte yapılan toplantıda konuşan Karaömeroğlu, Bitlis'in, huzurun ve güvenliğin limanı haline geldiğini söyledi.

Göreve başladıkları günden itibaren kente en iyi hizmeti sunmak için çaba gösterdiklerini belirten Karaömeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın himayesinde ülkenin ve Bitlis'in huzuru için güvenlikten asayişe, terörle mücadeleden siber suçlara kadar her konuda çalışmalara devam ettiklerini vurguladı.

Yurt içinde ve yurt dışında güvenlik görevlilerince gerçekleştirilen operasyonlarla bitme noktasına gelen terör örgütleriyle güçlü ve kararlı mücadelenin devam ettiğini kaydeden Karaömeroğlu, "Başta PKK, FETÖ ve DEAŞ olmak üzere ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden terör örgütlerine yönelik olarak son 2 ayda ilimiz genelinde 432 terör operasyonu icra edilmiştir. Bitlis'te huzurun ve güvenliğin sağlanması için var gücümüzle kolluk kuvvetlerimizle rehavete kapılmadan gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Kentte son 2 ayda göçmen kaçakçılığının önlenmesine yönelik 72 operasyonun gerçekleştirildiği bilgisini veren Karaömeroğlu, bu operasyonlar sonucunda yakalanan 429 düzensiz göçmenin İl Göç İdaresi Müdürlüğü koordinesinde Geri Gönderme Merkezlerine sevk edildiğini, göçmen kaçakçılığı yapan 49 kişinin de adli makamlara sevk edildiğini aktardı.

İlde son 2 ayda gerçekleştirilen 39 uyuşturucu operasyonunda yakalanan 64 şüpheliden 21'inin tutuklandığını belirten Karaömeroğlu, En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi kapsamında yapılan 317 etkinlikle 683 kişiye ulaşıldığını ifade etti.

Uyuşturucuyla mücadele çalışmalarının da kararlılıkla sürdürüldüğünü dile getiren Karaömeroğlu, il genelinde son 2 ayda düzenlenen 27 kaçakçılık operasyonunda gözaltına alınan 33 şüpheliden 9'nun tutuklandığını bildirdi.

Karaömeroğlu, ilde mart ve nisan aylarında 983 asayiş olayının meydana geldiğini belirterek, geçen yıl asayiş olaylarını aydınlatma oranının yüzde 96 iken bu oranın bu yılda yüzde 98'e yükseldiğini kaydetti.

Toplantıya, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Eyüp Subaşı, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Berat Günçiçek ve İl Göç İdaresi Müdürü Cihan Cavli katıldı.

BİTLİS - Asayiş ve güvenlik bilgilendirme toplantısı yapıldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ali Yerlikaya, Bitlis, Erol Karaömeroğlu, Eyüp Subaşı, Göç İdaresi, Göçmen, Gözaltı, Jandarma, Kaçakçılık, Operasyon, Polis, Recep Tayyip Erdoğan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir