Ağrı

Ağrı'da sağlık çalışanı, hasta yakını tarafından darbedildi

İl Sağlık Müdürlüğü:
- "Sağlık çalışanlarımıza yapılan her türlü sözlü ve fiziksel şiddet unsurunu esefle kınıyoruz" - Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Sert:
- "Sağlık çalışanları can kayıplarının, darp olaylarının, sözlü, fiziksel ve psikolojik şiddetin odağı haline geldi. Caydırıcı ceza, tedbir, eğitim, farkındalık, ne yapılması gerekiyorsa hiç vakit kaybedilmeden tamamlanmalıdır"

Ağrı - Ağrı'da sağlık çalışanı, hasta yakını tarafından darbedildi.


Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde veri hazırlama personeli olarak görev yapan Ömer Söylemez, sıra numarası yüzünden çıkan tartışma sonrası bir hasta yakını tarafından darbedildi.


Hastanede tedavi edilen Söylemez, hasta yakınından şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.


- İl Sağlık Müdürlüğü ile Öz Sağlık-İş Sendikası saldırıyı kınadı


İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada sağlık çalışanının hastanede darbedildiği belirtilerek, "Hangi şartlar altında olursa olsun sizlere hizmet vermek için gece gündüz demeden görevleri başında bulunan sağlık çalışanlarımıza yönelik her türlü sözlü ve fiziksel saldırı, bu kutsal görevi sürdürmekte olan sağlık çalışanlarımızı yaralamakta ve sağlık hizmetinin aksamasına yol açmaktadır. Sağlık çalışanlarımıza yapılan her türlü sözlü ve fiziksel şiddet unsurunu esefle kınıyoruz." ifadeleri kullanıldı.


Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, yaptığı yazılı açıklamada Söylemez'e geçmiş olsun dileğinde bulundu. Sağlıkta şiddet olayları karşısında kınamaktan başka çözümlerin de bulunduğunu belirten Sert, şunları kaydetti:


"Sağlık çalışanları can kayıplarının, darp olaylarının, sözlü, fiziksel ve psikolojik şiddetin odağı haline geldi. Caydırıcı ceza, tedbir, eğitim, farkındalık, ne yapılması gerekiyorsa hiç vakit kaybedilmeden tamamlanmalıdır. Salgın koşullarında canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarının bu vaziyeti hiç mi yüreklerinizi sızlatmıyor? Sendika olarak sağlıkta şiddetin karşısındayız, olmaya devam edeceğiz. Üyemizin hakkını, hukukunu sonuna kadar koruyup saldırganın en ağır şekilde cezalandırılması için bütün gücümüzü kullanacağız."


Öz Sağlık-İş Sendikası Ağrı Şube Başkanı Hakan Yıldırım da üyeleriyle Söylemez'i ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.


Yıldırım, şunları kaydetti: "Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde veri hazırlama personeli Ömer Söylemez abimiz müracaatta hastalara sıra numarası verirken, randevusu olmadan yakınını muayene ettirmek isteyen bir kişi, istediğini elde edemeyince sinsice arkadan yaklaşıp üyemizi elindeki cisimle darbetmiştir. Bu hususta sağlıkta şiddetin hiç bitmeyeceğini ve yaptırımların ağır olmadan son bulamayacağını bir kez daha anlamış olduk. Öz-Sağlık-İş Sendikası olarak üyemizin yanındayız ve konunun takipçisiyiz. Aynı zamanda hukukçularımız da konunun yakinen takipçisidir. Ne gerekiyorsa yapılacaktır." Kaynak: AA


Ağrı
Ağrı
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü, Hakan Yıldırım ve Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

5 Yorum

 1. Öncelikle büyük geçmiş olsun yapılmaması gereken bir durum ama bu bi gerçekki ağrı devlet hastanesi çalışanları doktorları yüzde 80 i çok ters konuşuyorlar milleti tepeden görüyorlar orta işe girenler hastanenin müdürü başhekimi gbi havalarda kndilerini kaybetmişler

 2. Ağrılı

  Devlet Hastanemiz çok "sahipsiz". Personel yetersiz veya ilgisiz, temizlik yetersiz, yönlendirmeler yetersiz, organizasyon yetersiz, binanın iç ve dış düzeni YETERSİZ. Bunca yetersizliği haketmiyoruz... Elbette memur kardeşimiz Ömer Beye uygulanan şiddeti lanetliyoruz ancak Hastanemiz Yönetimi ve Personeli elini vicdanına koyup bu kalitesizliği neden bize reva gördüklerini düşünmelidir... İstisnalar vardır ancak Ağrılılar kıymet gördüklerinde sizleri baş üstünde taşıyacak bir halktır. Bu halka ihanet niteliğindeki kalitesiz sağlık hizmetine de DUR deyin lütfen.

 3. Ferhat

  Geçmiş olsun Ömer bey nedense hep bu adama hastende şiddet uygulaniyor ..3 sene önce benim bir yeğenim terbiyesizlik yaptı bu abiye karşı orda tanıştık.. çok iyi bir abi şiddet iyi birşey değil bunun sağlıkcisi veya başka bir meslik birşey değiştirmez. vallahi de billahi de insan bu hasteneye girdiğinde insanı dinden imandan cikariyorlar

 4. Ağrılı

  Yaw bende ne zaman hastaneye gitsem istisnasiz bu adamın birileriyle tartıştığını görüyordum ve çok ters cevaplar veriyor sanki zorla çalıştırıyorlar işini severek yapmıyor

 5. Fuat aladağ

  Ne zaman ki rendavu sistemi başladı, hastanede sıra alıp muayene olmamız bir hayal oldu bazen bir muayene için 3 hafta beklediğimiz oluyor. Torpil sistemi en açık şekilde işliyor. Şayet hastanede çalışan bir yakınımız varsa ( kim olursa alsun fark etmez) sıra almak sizin için bir sorun değildir. Bu yüzden ben hakkımı sıramı başkasına verenlere helal etmiyorum. Sayın vekilim sayın valim Allah aşkına bu soruna bir el atın rendavu sistemini iptal edin erken gelen sırasını alsın. Bu şekilde büyük bir rahatlama olacaktır. Ömer beye yapılan saldırıyı kınıyorum. İnşallah hak ettikleri en ağır cezayı alırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir