Limonlu Su Kilo Verdirirmi

14.04.2008 Saat: 12:34

Limon suyu içmenin ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur. Limon suyu yerine limonlu su içmek de Sağlık açısından aynı etkileri vermektedir.

Peki, son zamanlarda sıkça duyduğunuz Limon kilo verdirir kanısının gerçeklik payı nedir? Gerçekten de limonlu su kilo verdirir mi?

Limon içeriğinde bol miktarda barındırdığı floavonoidler yardımıyla hem sağlığı çok fazla fayda sağlamakta hem de kolesterol ve kan şekerinin seviyesini düşürmektedir.

Floavonoidlerin bir diğer faydası ise, yağ yakımını tetiklemesi ve kilo verdirmedeki etkisidir. Hatta dahası obeziteye yol açan enzimlerin büyük çoğunluğunu elimine ederek bu tehlikeyi ortadan kaldırmaya yardımcıdır.

İşte bu sebeple limonlu suyun zayıflatıcı etkilerinden dolayı limon suyu diyeti ismiyle pek çok diyet programı oluşturulmuştur.

Eğer sizde zayıflamak için diyet programı düşünüyorsanız, sıcak Su ve limon diyetini mutlaka incelemelisiniz. Limon suyu diyeti için öncelikle kilonuzu belirlemelisiniz. 75 kg ve üzerindeyseniz 1 adet limonun suyunu sıkın. 75 kg ve altı için yarım limon yeterli olacaktır.

Limonu sıkarken sıktığınız kabın sıcak suya dayanım gösterebilecek özellikte olmasına dikkat edin. Bununla beraber yarım limon kullananlar limonun kalan yarısını bir diğer akşam kullanmak üzere saklayabilirler. Limonu sıktıktan sonra bir bardak suyu cezvede kaynatın.

Su kaynadıktan sonra sıkmış olduğunuz limon suyunu bu suyun üzerine ekleyin. Ardından limonlu suyu soğumaya bırakın ve içilebilecek düzeye gelmesini bekleyin.

Daha sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı her gece uyumadan önce tüketin. Düzenli olarak tükettiğiniz takdirde çevrenizdekiler de dâhil olmak üzere kendinizdeki değişimi fark edeceksiniz.

Bunlara da bakmak istermisiniz

YORUM EKLE

Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Email*
Yorumunuz*
Güvenlik Kodu: Güvenlik KoduGüvenlik Kodunu Girin: