Dekoratif Şömine Modelleri

24.02.2005 Saat: 21:09

Şömineler Evlerimizdeki Ahengi Bizlere Fazlası İle Yansıtmakta. Bir ev döşeme şekli ile eşyaları ile ne kadar gösterişini ortaya sergiliyor olsa da evin en çok gösterişli kısmını evin ilk temelleri atılır iken binanın yapılış şeklinden kaynaklı olmaktadır.

Mesela sizler de bilirsiniz ki her evin yapımı esnasında projede yer almadığı için her evde ya da balkonlarda şömine bulunmamaktadır.

Bu şömineler aslında kimi zaman mangal yapmak, ısınmak, ızgara yapmak, romantik bir yemeğe daha romantiklik katsın diye kullanılıyor olmasına karşın bir de evlerde dekoratif olarak kullanılmaktadır.

Bu dekoratif şömine modelleri sadece süs amaçlı olsa bile içerisine koyulan birkaç odun parçası ve farklı dekorasyon eşyaları ile eve oldukça farklı Hava katacaktır.

Kimi dekoratif şömineler balkonda yer almasına rağmen kimileri ise evlerimizin en değerli kısımları olan salonlarda yer almaktadır.

Bu dekoratif şömine modellerinin kiminin etrafı odanın eşyalarının modellerine göre ahşap ile süslenmiş olmasına karşın kimileri de Altın ya da Gümüş renginde metaller ile süslenmiştir.

Sizler de bu dekoratif şöminelerinizin kenarlarına hem eşyalarınıza uygun hem de şöminenin modeline uygun olan şamdanlar ile süslediğiniz an da salonların havası da oldukça etkin bir şekilde değişecektir.

Bu şömineler sadece süs amaçlı oldukları için de evlerinizde ayırmış olduğunuz bir köşeye ya da balkonlarınız da ayırmış olduğunuz bir köşeye sonradan da yaptırabilirsiniz.

Tabi ki sonradan yaptırılmış olanlardan bir de baca açtırır iseniz oldukça masraflı olacaktır. Eğer açtırmaz iseniz de sadece süs olarak evlerinizin belirli bir havası niteliğinde yer alacaklardır.

Bunlara da bakmak istermisiniz

YORUM EKLE

Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Email*
Yorumunuz*
Güvenlik Kodu: Güvenlik KoduGüvenlik Kodunu Girin:

Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.