Erzurum Yaşam

Sekmen: "Burası Avrupa'nın en büyüğü"

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Avrupa'nın en büyük ve en modern Canlı Hayvan Borsası'nı Erzurum'a kazandırdıklarını ifade etti.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Avrupa'nın en büyük ve en modern Canlı Hayvan Borsası'nı Erzurum'a kazandırdıklarını ifade etti.

Erzurum - Türkiye'de bir rekora imza attıklarını ve sayıları 700'ü aşan göletler oluşturduklarını; hayvancılık yapan üreticilerin istifadesine sunduklarını anlatan Başkan Sekmen, "İlçelere hayvan pazarları kurduk, Avrupa'nın en büyük Canlı Hayvan Borsası'nı da yine Erzurum'da inşa ettik. Çiftçilerimize adeta umut ışığı olduğumuz projemiz; müşahede, yem deposu, su deposu, büyük ve küçükbaş ahırı, çoban yatakhanesi, paket arıtma tesisi, ısı merkezi, misafirhane, veteriner odası, kantar, ısı merkezi, otopark, otel, banka, alışveriş alanları ve restorandan oluşarak gerekli tüm ihtiyaçlara el verişli olarak tasarlanmıştır. Erzurum'umuzda hayvancılığın kalbinin attığı Doğu Anadolu Canlı Hayvan Borsası Projemiz ile tarım ve hayvancılığa büyük katkılar sağladık." şeklinde konuştu.

Başkan Sekmen, "Yürekten, hasbi sevgileriyle bizlere teveccüh gösteren kıymetli hemşehrilerim, sizlerden gördüğümüz bu ilgi ve alaka enerjimizi ve mutluluğumuzu artırıyor.

Göreve geldiğimiz günden bu yana kadim şehrimizin her alanda çehresini değiştirerek en etkin projelerimizi siz kıymetli vatandaşlarımızın emrine sunduk ve sunmaya da devam ediyoruz.

Vatandaşlarımız için canla başla çalışmaya, bütün imkanlarımızla hizmet üretmeye, hemşehrilerimize hizmetkar olmaya devam edeceğiz. Rabbim daha nice bayramlara sağlıkla ve huzurla kavuşmamızı nasip eylesin." dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Banka, Belediye, Erzurum, Göle, Mehmet Sekmen, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir