Salavat Mete Pınar

Salavat Mete Pınar

1.Sınıf Emniyet Müdürü ve Hakkari İl Emniyet Müdürü Salavat Mete Pınar kimdir?  1970 Eskişehir doğumlu olup; 1992 yılında Polis Akademisinden Komiser Yardımcısı olarak mezun oldu. Salavat Mete Pınar daha sonra ırasıyla, Bursa, Diyarbakır, Adıyaman, Balıkesir, Karabük Emniyet Müdürlüklerinin çeşitli birimlerinde değişik rütbelerde çalışmıştır. Daha sonra, Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Daire Başkanlığı ve Asayiş Daire Başkanlığında Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

Tümünü Göster

Salavat Mete Pınar2015 yılı Temmuz ayında 1.Sınıf Emniyet Müdürlüğüne terfi etmiştir. Aynı zamanda Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı emrine Polis Başmüfettişi olarak atanmıştır. 11.12.2015-28.02.2017 tarihleri arasında Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü olarak görev yaptı.

Bakanlık Makamının 28.02.2017 tarihli onayları ile Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü olarak atanmıştır. Ayrıca 20.08.2017 tarihli onayları ile de Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı emrine Polis Başmüfettişi olarak atanmıştır.

Bakanlık Makamının 26.10.2019 tarihli onayları ile Elmadağ Şehit Mustafa Büyükpoyraz Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü olarak atanmıştır.

Son olarak Hakkari İl Emniyet Müdürü olan Salavat Mete Pınar, orta derecede İngilizce bilmekte olup; evli ve üç çocuk babasıdır.

Salavat Mete Pınar'dan Son Haberler