Mide Bulantısına İyi Gelen

Mide Bulantısına İyi Gelen

Mide bulantısının nedenlerinden biride aç kalmaktır. Krakerler mide suyunu emdiklerinden dolayı mide bulantısına iyi gelen yiyeceklerden krakeri tüketebilirsiniz.

Mide bulantısına iyi gelen besinler

Mide bulantısına neden olan maddelerin vücuttan atılmasını kolaylaştırmak için lif açısından zengin gıdalar tüketebilirsiniz. Mide bulantısına iyi gelen ve lif açısından zengin olan elma tüketebilirsiniz.

Mid bulantısına iyi gelen yiyecekler arasında kuruyemiş te önemlidir. Enerji veren fıstık mideye de faydalıdır. bunun yanında fındık ta tüketibiliriniz.

Potasyum içeriğinden dolayı mide bulantısına iyi gelen diğer bir yiyecekte olarak muz tüketebilirsiniz. Limon da mide bulantısına iyi gelen bir besindir. Papatya çayıda mide bulantısına iyi gelen içicekler arasında yer alır.

Beyaz leblebi Mide bulantısına iyi gelen diğer gıdadır. Mide asitini emen beyaz leblebi mide bulantısını yok eder.

Mide bulantısına iyi gelen içecekler nelerdir?

Mide bulantısına iyi gelen içeceklerin başında su gelir. Sıvı kaybı mide bulantısı yapar. Bunun için yetirince sıvı alımına dikkat etmek gerekir.

Öte yandan Nane ve Nane çayı mide bulantısına iyi gelen içeceklerin arasına yer alıyor. Midedeki spazmları durduran nanı çayı kusmayı engeller.

Yine zencefil mideyi rahatlatarak bulantının durmasına yardımcı olur. Soda birçok mide rahatsızlığında midenizi rahatlatacaktır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
2 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9