Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Birinin Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

da birinin öldüğünü görmek, çok derin tabir gerektirir. Rüyada birinin öldüğünü gören bazen iyi bazende üzüntü demektir. Rüyada ölen birinin yakınlık derecesine göre farklı şekilde yorumlanmaktadır. İşte tanıdık birinin, ünlü birinin, aileden birinin, yakın birinin ve tanığı birinin rüyada öldüğünü görmenin 8 farklı anlam ve açıklaması:


1- Rüyada Kendisinin Öldüğünü Görmek

Rüyada öldüğünü görmek yolculuk bir rivayete göre de evlenme ile tabir olunur. Öldüğünü ve mezara götürüldüğünü gören, uzak bir yolculuğa çıkar. Ölüp kefenlendiğini gören, bekar ise evlenir.

Ölüp gömüldüğünü gören, tövbe etmeden vefat eder. Gömüldükten sonra mezarından çıkarsa, tövbeye kavuşur.

Ölüp halkın omuzları üzerinde götürüldüğünü gören, halk arasında şeref ve itibar kazanır, ölümünden sonra tekrar dirildiğini gören, fakirse zengin olur.

Eğer rüya sahibi yolculukta ise veya gurbette bulunuyorsa selametle vatanına döner.


2- Rüyada Kadın Olan Birinin Öldüğünü Görmek

Tanınmamış bir kadının ölümünü görmek, yağmurun azlığına; bu kadının tekrar dirildiğini görmek, yağmurun geleceğine işarettir. Ölülerin mezarlarından çıktıklarını ve bütün yiyecekleri bitirip geriye bir şey bırakmadıklarını görmek kıtlığa yorumlanır.

Bir kadının öldüğünü görmek, dünya islerinin askıda kalmasına yorulur. Hamile kadının ölümü daha mübarek ve kurtuluştur.

Kuyulardaki tatlı suları tamamen içtiklerini görmek, büyük bir hastalık çıkacağına işaret eder. Bir ölüyü arkasında beyaz veya yeşil elbise olduğunu ve yüzü güldüğü halde görmek, gufrana erişmiş bulunduğuna tabir edilir. Aksini görmek de bunun aksine yorulur.


3- Rüyada İhtiyar Birinin Öldüğünü Görmek

Bazı tabircilere göre; rüyada tanınmamış bir ihtiyarın öldüğünü görmek, arzu ettiği şeyden bir sonuç almamaya işaret eder.


4- Rüyada Aileden Birinin Öldüğünü Görmek

Eşinin öldüğünü ve sonra dirildiğini görmek, eşinden faydalanmaya yorumlanır. Uykusunun içinde hasta olmayarak öylece öldüğünü görmek, uzun ömre delalet eder.

Ibni Kesir'e göre; oğlunun ölümü, düşmandan kurtulmak ve mirastır. Kızının ölümü, sevinç ve bir istekten vazgeçmektir. Babanın ölümü geçim sebebiyle; annenin ölümü, maksada ulaşmaktır ve hüzündür.

Karısının ölümü iyidir. Ne suretle olursa olsun, babasının öldüğünü görmek, eğer rüya sahibi muhtaç biri ise Allah (CC) ona rızk ihsan eder.

Bazı tabircilere göre anne ve babasından birinin öldüğünü görenin evinden dünya nimeti çıkar ve hali kötüleşir. Eşinin öldüğünü görmek, geçimine yardımcı olanın artık bulunmadığına delalet eder.

Rüyada eşini öldüğünü ve tekrar dirilerek yaşadığını gören kimse, ziraat ve harmanından fayda görür.

Rüyada oğlunun öldüğünü gören kimse, düşmanından kurtulur. Kızının öldüğünü gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulamayacağından dolayı ümitsiz olur.


5- Rüyada Hayvanlardan Birinin Öldüğünü Görmek

Vahşi bir hayvanin ölmüş olduğunu görmek, düşmana karsı zafere ve selamete işarettir. Evcil hayvanlardan birinin öldüğünü görmek hayırlı değildir.

Bir aslan veya filin öldüğünü görmek, o memlekette büyük bir kişinin ölümüne delalet eder.


6- Dostun Olan Birinin Öldüğünü Görmek

Bir dostunun ölümünü görmek, rüya sahibinin hastalanmasına veya dostunu kaybetmesine delalet eder.

Daha önce ölmüş bir yakınınızın sizinle tartıştığını veya size küstüğünü görmek; ölen yakınınızın vasiyetini yerine getirmediğinize yorulur.


7- Akrabalardan Birinin Öldüğünü Görmek

Akrabalarından birinin öldüğünü görenin, kuvvetinde noksanlık hâsıl olur. Tanıdığınız bir kimsenin öldüğünü ve dirildiğini görmek; o kimsenin ömrünün uzayacağına işarettir.


8- Rüyada Ünlü Birinin Öldüğünü Görmek

Bir âlimin öldüğünü görmek o yerde onun ve şeraitin itibardan düştüğüne işarettir. Bekçinin öldüğünü görmek, adaletin olmayacağına yorulur.

Sanatçı olan ünlü birinin öldüğünü görmek, o sanatın azalacağına işarettir.

İmamın öldüğünü görmek, şehrin harap olması ile tabir edilir. Ölmek, büyük bir günahtan pişmanlıktır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
638 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Ali

Ali

6 ay önce

Mrh rüyamda bi odada kalabalık bi şekilde oturuyoruz yanımda tanımadığım birisi var kendine zarar veriyor sivil ama askermis en son sağ kolunu sobanın içine soktu ve bariz yanıklar oluştu.sonra ben kolunu sobanın içinden çektim ve dışarı çıktık yanımdan ayrıldı ve alt taraftaki eve girdi.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi