Rüyada Örümcek Görmek

Rüyada Örümcek Görmek

İnsanların en çok gördükleri rüyaların başında gelen örümcek hayvanı ya da örümcek ağı rüyası görülme şekline göre farklı tabir edilir. Mesela rüyanızda örümcek görmenizin yanında bir örümceği öldürüyor olabilirsiniz. Bazen sadece örümcek ağı rüyanıza girebilir. Ayrıca örümcek sürüsü öldürmek, ezmek, kovalamak şeklinde rüyalarda görülmektedir. İşte rüyada örümcek görmekle ilgili yorumlar.

Rüyada örümcek görmek hayır yapmaya ve dine sevgi beslemeye işaret eden bir rüya. Örümcek, inzivaya çekilmiş takva ehli kişi demektir. Kişinin rüyasında örümcek görmesi hayır işlerinde bulunan, dinine bağlı, ibadetini yapan anlamına gelir. Örümcekle karşılaşmak böyle biriyle karşılaşmaya yorumlanır.

Sponsorlu Bağlantılar

İslami tabircilerden Kirmanî görülen örümceği, dokumacılık yapan ve tekstil işiyle uğraşan bir şahsiyet şeklinde tabir etmiştir. Günümüz tabircileri ise rüyada örümcek görmeyi uyarı olarak tabir ederek, ilişkilerinizde temkinli davranarak dikkatli olmanız gerektiğine işaret ederler.


Rüyada Örümcek Görmenin Anlamı ve Yorumu

rüyada örümcek görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada görülen örümcek, yaratılışı itibariyle çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Ördüğü ağı, kendine yuva yapması nedeniyle örümcek rüyasının tabiri yuvasını düzene sokmaya çalışan kadına da çağrışım yapar. Kimi zaman da, dini inancı sağlam kendinin ibadete veren bir kimseyi işaret eder.

Rüyada siyah örümcek görmek: ululuğa, büyük bir makama erişmeye, şöhret sahibi olmaya, sevince, yücelik ve keramete delalet etmektedir.

Kişinin rüyasında siyah bir örümcek görmesi güzel bir isimle anılmasına, günahlarından temizlenmesine, imanda kemale ermeye ve dinde sıdka delalet eder.

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada beyaz örümcek görmek: hayır işlerinde bulunan ve yakın çevresine iyilik yapan, huzuru yerinde mutlu bir kimseyi işaret eder.

Kişinin rüyasında beyaz bir örümceği görmesi geçmişte yaptığı hatalara tövbe edip, yeni bir başlangıç yapmasına işarettir. Bazen beyaz örümcek gören kimse ikrama nail olur.

Rüyada Örümcek Isırması: Rüyayı gören kişiye iş hayatında maddi olarak sıkıntı vermeye, işlerini aksatmaya ve başarılarını kıskanıp engel olmaya çalışan, sinsi, alçak, inatçı, görünüşte iyi fakat içte kötülük besleyen bir düşmanı olduğu anlamına gelir. Ve bu rüya da o kişiden gelebilecek kötülüğe tabir edilir.

Rüyada örümcek sokması; bazı kimselerin dedikodusuna maruz kalmaya, düşmandan gelecek bir menfaate, ele geçen ve devamı olmayan mala yorulur.


Genel Olarak Rüyada Örümcek Görmek Nasıl Yorumlanmalı?

  1. Örümcek, hilekâr, zayıf ve yoldan çıkmış tembel bir kimseye de yorulur.
  2. Örümcek görmek dokumacıya, ibadete düşkün, takva ehli kimse yorumlanır.
  3. Örümcek bazen tembel, hilekâr ve zayıf kimseye,
  4. Bazı kere de örümcek görmek, dokuyucuya, ibadet ehli ve takva sahibi zatlara işarettir.
  5. Rüyada örümcek görmek, hayra ve dine sevgi beslemeye de işarettir.
  6. Bazı kere de örümcek, sihir yapan kadına işarettir.

Rüyada örümceğin damdan yere düştüğünü görmek, o sene içinde şiddetli kışa delâlet eder. Örümcek aile hayatında mutlu olacağınız bir haber almak belirtisidir. Örümceğin evde dolaştığını görmek kimse parasız kalmak anlamındadır. Rüyada evi örümcek basması çok çalışıp, ter döktükten sonra kazancınızın artacağına alamettir.

Rüyada örümcek yakalamak: Rüyada örümcek yakalamak bir kadınla evlenmeye işarettir. Rüyada Örümcek öldürmek yukarıdaki niteliklerden birini taşıyan kimseden kurtulmaya, Rüyada Örümceği ördüğü ağla birlikte görmek zayıflık ve gevşekliğe işarettir.

Rüyada Örümceğin damdan düşmesi şiddetli kışa yorulur, Örümcek rüyası, kocasının yatağında yatmak istemeyen kadına da delâlet eder.

Rüyada bir örümceğe rast geldiğini görmek, âbid (çokça ibadet eden) ve takva sahibi bir kişi ile arkadaşlığa işarettir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
1184 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

7 Yorum

Eda

Eda

2 ay önce

Rüyamda bir evdeyiz altın günü gibi bir toplanmanın içerisindeyim bazı akrabalarla elimde 2-3 cm büyüklüğünde bir örümcek yürüyor ben de örümceklerden çok fazla korkan bir insanım örümcekten kurtulmaya çalışıyorum ama örümcek gitmiyor parmaklarıma ağ atmış ben kurtulmaya çalıştıkça o elimde yürüyor. Bana zarar vermiyor ama ben korktuğum için kurtulmaya çalışıyorum. Sonra bir anda koltuğun arkasına doğru gidiyor ve biraz bakınmama rağmen göremiyorum yani bir anda kayboluyor.

Esma

Esma

5 ay önce

Rüyamda hiç bilmediğim bir evdeyim. Sonra sağdan soldan bir sürü böcek çıkmaya başlıyor. Siyah kocaman bir örümcek çıkıyor sonra kayboluyor. Sonra evin duvarlarında yerlerde farklı renklerde kocaman kocaman böcekler çıkıyor. Yorumu nedir

Gamze

Gamze

1 yıl önce

Kücücük örümcek sanırım patetes haşlaması idi onu eziyordum onun içinden çıktı yorumu nedir. Küçücük yavru örümcek ti

mine

mine

2 yıl önce

komşumun evinde dev örümcek yürüyordu simsiyahdı. korktum. komşum :bunlardan çok var büfenin arkasında dedi.

Ebru

Ebru

2 yıl önce

Rüyamda saçımın örümcekler ile dolu olduğunu ve bu örümcek lerin saçımı kestiğini (yediğini) gördüm. Anlamını bulamadım bilen varsa yazar mı?

tuğçe

tuğçe

2 yıl önce

rüyamda yataktan kalktığımda yanı başımda avuç içim kadar sevimli , çocuk sesli yeşil örümcek vardı korkma ben iyilerdenim dedi sonra kalktım etrafı dolaşırken evin her yerini örümcek basmış oturma odaına giriyorum kendi odama antire falan siyah siyah tavandalar ailemle onlardan kurtulmaya çalışıyoruz

Elif

Elif

2 yıl önce

Rüyamda yoğurdun içine örümcekler düşüyordu. Örümceklerin düştüğü kısımları ayıklayıp attım tabiri nedir?

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi