Rüyada örümcek ağı görmek ne anlama gelir?

Rüyada örümcek ağı görmek ne anlama gelir?

Rüyada örümcek ağı görmek, rüya sahibinin yaşına göre yorumlanır. Genç erkekler için kötü, orta yaş erkek ve kadınlar için hayırlı rüyadır. Yaş farklılıklarını belirtikten sonra şimdide örümcek ağının tabirine geçelim. örümcek ağı, genç erkekler için bütün işlerini altüst eden bir düşmana ve bu düşmanını öğrenmeden işlerinin yoluna girmeyeceğine delalet eder. Tecrübeli orta yaşta erkek yada kadın bu rüyayı görse yaptığı işlerde kesinlikle başarıya ulaşacağının işaretidir. İhtiyar olmayan kadınlar için rakibi ile arasının açılmasına yorulur. Yaşlı kadınlar için ise para işlerinde sıkıntılı bir duruma düşeceğine işarettir.

Rüyada görülen örümcek ağı nazar ve kısmeti temsil eder. Görme durumuna göre kişinin hayatının mutlu veya üzüntülü geçmesine delalet eder. Rüyada örümcek ağı görmek aynı zamanda gereksiz yere konuşan birine işarettir. İşte rüyada örümcek ağı görmenin diyanet tabiri ve detaylı yorumu.

Kadın veya erkekler için işlerin bir süre bozulacağına ama sonra tekrar düzeleceğine işaret eder. Kadınlar için yakınlarıyla arasının açılmasına; yaşlı kadınlar için para derdine yorumlanır.

Rüyada evi içinde birçok örümcek ağı görmek, fakirlik ve sıkıntıya, örümcek ağlarını süpürüp atmak ta fakr-u zaruretten (Fakirlik ve çaresizlikten) kurtulmaya delâlet eder.

Mutlu ve yıkılması mümkün olmayan emin bir yuvanız olacağı anlamına da gelir. Ağının içindeki örümcek, yuvadaki huzursuzluktur. Örümcek ağı hile ve düzene, fakirliğe, Evinde örümcek ağı görmek yoksulluğa, bunları süpürüp attığını görmek fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

Bazen de rüyada örümcek ağı hileye işarettir. Bir rivayete göre fakirliğe delalet eder. Evinde birçok örümcek ağı görmek, zarurete düşmeye; örümcek ağlarını süpürüp attığını görmek, fakirlikten kurtulmaya delalet eder.

Günümüz çağdaş uleması Örümcek ağını yorumlarken başkalarıyla kurduğunuz hassas bağlantıları insanlardan gizli tutmanız gerektiğini belirtiyorlar. Aksi takdirde bunların her an kopabileceği şeklinde yorumlamışlardır.

İslami tabirlerde rüyada örümcek ağı görmek nedir?

rüyada örümcek ağı görmek
Rüyada örümcek ağı görmek.

Nablusî (rh.a) örümcek ağı rüyasını şöyle tabir etmiştir: "Bir kimse örümceklerin çarşıda ki iş yerlerinin üzerinde yuva yapmış olduklarını görse, orada alış verişin durmasına ve işlerin s sardığına delâlet eder." demiştir.

Rüyada örümceğin dokuduğu ağı görmek, Allahu Teâlâ'nın: "Allah'tan başkalarını dost edinenlerin durumu, kendine bir ev edinen örümceğin durumu gibidir. Evlerin en dayanıksızı ise şüphesiz örümcek evidir. Keşke bilselerdi!." (Ankebut, 41) mealindeki ayeti gereğince, rüya sahibinin zayıflık ve gevşekliğine delâlet eder.

Rüyada Örümcek ağını bozmak; dikkatsiz olarak yorumlanır. Dikkatsizliğiniz yüzünden birtakım bağlantılarınızın bozula bilineceğini belirtir. Örümcek ağı tabirine bağlı olarak Rüyada örümcek görmek tabirini de bakarak rüyanızın ne anlama geldiğine bakabilirsiniz. Rüya sahibinin alacağı kötü havadislere de delalet eder.

Paylaşmak İstermisin?

Rüyada örümcek ağı işlerde bazı sıkıntılar yaşanacağını, gayretle başarılı olacağınıza işarettir. Rüyada örümcek ağını temizlediğini görmek fakirlikten kurtuluşa işarettir. Rüyada örümcek ağı kısmet demektir. Rüyasında örümcek ağını görenin kendisine düzen vermesine işaret eder.

Hayırlı rüyalardandır. Yoksulluktan ve maddi sıkıntılardan kurtulmak demektir. Çok hayır getirecek bir durumla karşılaşmaktır. Büyük kazanç elde etmek şeklinde tabir edilir. Fakirlikten kurtulmaktır. Rüyayı görenin garibanlık ve yokluktan kurtulacağını müjdeler.

Bazı tabirciler bu rüyayı kötü yorumlarken rüyayı görenin yaşına ve görülme şekline göre farklı yorumlamışlardır. Rüyada örümcek ağı görmek bazen kısmete bazen de nazarı işaret eder. Örümcek ağı rüyası kötülük düşünen yada kötülük yapan kişilere de işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
481 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Merve

Merve

2 yıl önce

Ruyamda evimizin salonunda örümcek aglariyla tavanda dolasan bir sürü orumcek
gordum

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi