Rüyada Minare Görmek, Çıkmak, Minarenin Yıkılması Ne Demek?

Rüyada Minare Görmek, Çıkmak, Minarenin Yıkılması Ne Anlama Gelir?

Rüyada minare görmek, büyük şahsiyete, yöneticiye, doğru yola kavuşmaya yorulur. Minare salih kişiye, başarıya, imama, yönetici ve müezzine yorumlanır. sında minare görenin her ne şekilde olursa olsun, makamının her işte yüksek olacağını ifade eder. Minare rüyası makamın, bereketin ve rızkın işaretçisidir. Yapacağınız çalışmada fırsatın sizinle beraber olduğunu ifade eder. Dileklerinizin gerçekleşeceği anlamındadır.

Bir başka rivayete göre de: rüyada minare görmek, saygın olmaya işarettir. Minare görmek, birlik ve beraberliği sağlayan, sözü herkes tarafından dinlenen saygı değer bir kimseye yorulur. Rüyada minare bekar bir kimsenin evleneceğine ve çevresinden büyük yardım göreceğine yorumlanır. Ayrıca minare beklenen müjdeli bir haberin tez geleceği anlamına gelir. Rüyada görülen minare kimi zaman ise ayrılığa, gurbete veya yolculuğa işaret eder. Cami minaresi aynı zamanda melikin vekili veya habercisidir.

1- Rüyada Minare Yıkıldığını Görmek

Rüyada sağlam bir minareyi yıktığını görmek, namaz davetini önemsememeye tabir edilir.

Rüyayı gören kişinin minarenin yıkıldığını görmesi o memlekette çok kötü şeylerin olacağına hükmedilir. Rüyada minarenin yıkıldığını görmek; büyük bir şahsın öleceğine işarettir. Rüyada minarenin yıkılması veya devrildiğini görmek, o yer halkının dağılmasına veya o bölgede ölecek birine delalet eder.

Rüyada caminin minaresinin yıkıldığını görmek o semt halkının perişanlığına ve durumlarının değişmesine işarettir. Rüyada Minare Sallanması hastalığa işarettir.

Bir kimse rüyasında minarenin yıkıldığını yahut rüya sahibi bir minareyi yıktığını görse, rüyayı gören kişinin rızkının azaldığına, sıkıntılı bir dönem geçireceğine işaret eder.

2- Rüyada minare temizlemek

Rüyada bir minareyi temizlediğini veya temizlettiğini görmek, tövbe etmeye, borç ve sıkıntıdan kurtulmaya, kâr ve kazanç elde etmeye işarettir. Bazen rüyada minareyi temizlemek, stres ve sıkıntıdan kurtulmaya, gergin ve gürültülü ortamlardan uzaklaşma işarettir.

3- İmam Nablusiye Göre Rüyada Minare Görmek

Minarede Allah (C.C.)'ı teşbih ve tehlil ettiğini gören kimse, şöhrete ve dünyada yüceliğe erişir. Onun bu teşbihi ise Allah (C.C.)'m onu kurtaracağı üzüntü ve kederidir. Minare vezire (bakana) delâlet eder. Bazan da minare o minarenin müezzinine delâlet eder.

4- Rüyada Minarede Ezan Okumak

Bir kimse rüyada bir minareye çıkıp ezan okuduğunu görse, halkın sevdiği, saydığı kimselerden biri olacağına işaret eder. Veya ezan okunan caminin müezzininin önemsiz bir hastalık geçireceğine yorumlanır. Rüyada minareye çıktığını görmek ve çıktığı ahşap bir minarede ezan okuduğunu görmek olumsuz şartlara rağmen Allah katında yükselmeye yahut yöneticilik ve kuvvete işarettir.

Rüyada ağaçtan yapılmış bir minareye çıktığını ve orada ezan okuduğunu gören kimse, velayet, kuvvet ve nifak içerisinde yücelir. Genel anlamda minareye çıkıp ezan okumak , okuyanın yüksek mevkilere geleceğini gösterir.

5- Rüyada Minare Kandili ve Alemi Görmek

Şayet bekâr bir kimse, minâre kandilinin yandığını görürse, o kimsenin dini bütün bir kimse ile yeni bir yuva kurup evleneceğine yorumlanır.

Rüyada görülen minare kandili ise, oranın hizmetine bakan kimseye çağrışım yapar. Minarenin alemi ise, oranın hizmetçi başısı olduğuna işaret sayılır.

Minare kandili cami hizmetçisine, âlem bu hizmetçinin başına, Minarede ibadetle meşgul olmak üzüntü ve kederden kurtulmaya delalet eder.

Minare âleminin bakırdan yapılmış olduğunu görmek, devlet büyüğünden bir felaket geleceğine; minare âleminin altından. Veya gümüşten olduğunu görmek, devlet başkanına itaat edileceğine işaret etmektedir.

Minare âleminin tahtadan yapılmış olduğunu görmek, yöneticilerin zalim bir kişi olduğuna işarettir.

6- Rüyada Minare Yapmak

İnsanların arasını bulan, onları hayırlı olan şeylere çağıran kimseye, kadri yüce olan bir zata, imam ve müezzine, postacıya yahut bakana, kişinin hanımına yahut orada yaşayanların hallerinin değişmesine işarettir.

Rüyada minare yapmak aynı zamanda iyi niyetli, sözü dinlenen, bilgili insan olarak yorumlanır. Kişinin ün kazanacağına işaret eder. Bir yerde yeni bir minare yapıldığını görmek, o yere büyük bir kişinin geleceğine işaret sayılır.

7- Rüyada Minare Tamir Etmek

Rüyada minare tamir etmek; mevkide yükselmeye, huzurlu olmaya ve güzel bir haber almaya, aile saadetinin artmasına yorulur.

Rüyada minare tamir ettiğini görmek , devlet başkanı veya devlet büyükleri ile yorumlanır. Minare görmek, halkı iyi bir yola çağıran bir kişiye; minareyi tamir etmek veya yeniden bir minare yapmak hayır işlemeye; minareyi yıktığını görmek, bazı Müslümanları uzaklaştıracak bir olayın meydana gelmesine yorumlanır.

Rüyada minare görmek ya da tamir etmek; mevkide yükselmeye, huzurlu olmaya ve güzel bir haber almaya, saadetinin artmasına işarettir.

8- Rüyada Eski Minare Görmek

Bir başka rivayete göre de: Eski minare görmek, insanların arasını bulmaya ve halkı dince iyi olan şeylere hidayete davet eden bir kimseye işarettir.

İçinde Cuma namazı kılınan mescidin minaresi, insanları din ve hidayete davet eden birisidir.

Rüyada Minareye Çıkmak;

Rüyada yüksek bir minareye çıkmak, şanının ve kazancının artmasına, yüksek makam sahibi olmasına delildir. Bazı tabircilere göre rüyada minareye çıkmak iş hayatında başarıları ile söz ettirmesine yorumlanır. Bu rüya her anlamda makamının yükselmesine rivayet edilir. Yöneticilik gibi bir meslek sahibi olmaya işaret etmektedir.

9- Rüyada Minareden Düşmek

Bir kimse rüyada minareden bir kuyu içine düştüğünü görse, o kimsenin mütedeyyin ve güzel bir hanımı olduğu halde onun üzerine yaramaz ve şerli bir kadınla evlenmesine veya kendisinin devlet ve nimetinin gitmesine işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
180 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi