Rüyada Evlenmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada evlenmek Allah'ın yardımına ve nimete işarettir. Rüyada şahitler huzurunda evlendiğini görmek, Allah'a kullukta söz vermeye yorumlanır. Nikâh salonunda olursa makama, şöhrete erişmeye tabir edilir.

Rüyada genç ve güzel yada yakışıklı biriyle evlendiğini görmek, zengin kimselerle tanışmaya ve onlardan gelecek menfaate delalet eder. Rüyada bir hanımla evlendiğini görmek, o evlendiği kadının kıymeti, fazileti, değeri, İsminin anlamı ve de güzelliği nispetinde nimet ve saltanattır. Rüyada evlilik makam, şöhret, zenginlik, menfaat, nimet, Salih amel, makam, mevki, mutluluk demektir.

Rüyada tanımadığınız birisiyle evlendiğinizi görmek hayra yorumlanır. Rüyada hasta birinin evlendiğini görmesi cennet nimetlerine ulaşmaya işarettir.

Rüyada ölmüş biriyle evlenmek akrabaları ziyaret etmeye yorumlanır. Rüyada ölmüş bir kadınla evlendiğini gören, kimse, ümidini kestiği bir maksadına kavuşur.

Rüyada evlendiğini görmek, Allah'ü Teâlâ tarafından meydan gelecek bir yardıma işarettir. Bazen de evlenmek, esarete, borca, üzüntü ve kedere, tazminat vermeye veya yüksek bir mevkie geçmek için çalışmaya işarettir.

Eğer rüyada tanıdığı bir hanımla evlense, o sahsın onunla geçimini sağlayacağı şey hakkında çalışır. Eğer tanımadığı bir kadınla evlense ve bir evden diğer bir eve taşınacağına işarettir.

Rüyada evlenmek, şahitler huzurunda olursa Allah-u Teâlâ'ya Salih bir amel yapacağına dair söz vermeye işarettir. Eğer nikâh, adetlere uygun olarak yapılırsa makam ve kadrini yücelecek bir şöhrete erişmeye işaret eder.

Evlenmek sanatla da tabir edilir. Bundan dolayı bir kadınla evlendiğini ve o kadının öldüğünü gören kimse, bir sanatla meşgul olur. Ve bunu yaparken de zahmet, üzüntü ve keder düşer.

Rüyada evlenmek ne manaya gelir?

Rüyada zina eden bir kadınla evlendiğini gören kimsenin, zina yapmasına işarettir. Rüyada kendisine musallat olan ve kalp kıran bir kadınla evlendiğini gören kimse, ağır bir yük altına girer.

Rüyada bir adam bir kadınla evlendiğini ve o kadını kendi evine götürdüğünü görse, o adam o kadının kocasından mal elde eder. Eğer kadınla evlendiğini ve kendisinin de kadının evine gittiğini görse, kadının evvelki kocası onunla rüyada evlenen adamdan mal ve hayra erişir.

Rüyada annesini bir adamla evlendirdiğini gören kimse mülkünü satar. Hamile olan kadın rüyada evlendiğini görse bir kız çocuğu doğurur. Gelin gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir. Erkek çocuğu olan kadın rüyada evlendiğini görse, çocuğunu evlendirir.

Kocası olmayan veya evli bir kadın rüyada evlense hayra erişir. Rüyada ölü olan bir kadınla evlenmek ve onun yanma girdiğini gören kimse, kaçırdığı ve ümidini kesmiş olduğu bir işine kavuşur. İşi de o kadının güzelliği nispetinde olur.

Rüyada bir kadınla evlenmek ve kendisinin de bir veya birkaç hanımı olduğunu gören kimse evlendiği kadını görse veya tanıyorsa, o kadının güzellik ve endamı nispetinde hayır, servet ve devlete erişir. Eğer kadını tanımayıp ve ismi de kendisine söylenmediyse, o kadın da kendisi için hazırlamıyorsa, o adamın veya eli altında bulunan birisin öleceğine işarettir.

Tanımadığı bir adamın kızıyla evlendiğini gören kimse, çok hayra kavuşur. Yaşlı bir adamla evlendiğini görse, o kadın yine çok hayra erişir. Eğer hasta ise iyileşir.

Rüyada kendisine haram olan ve ölmüş bir kadınla evlenmek, rüyayı gören kimse, akrabalarını ziyaret eder. Eğer o kadın sağ ise, o şahıs akrabalarını ziyaret etmez. Rüyada kendisine haram olan bir kadınla evlendiğini gören kimse, ailesinin önderi olur.

1 Yorum

  1. Merhabalar. Ruyami soyle aciklayim: Kendimi dugun gunumde uzun sari bir elbiseyle gordum. Elbisenin kollari kisa idi. Saclarim yukariya dogru topuz seklinde duzenlenmisti ve tas aksesoarlarim vardi, sira seklinde. Zaten bu kadarini hatirliyorum. Ailem beni zorla evlendiriyordu. Nedenini bilmiyordum. Evlenecegim kisi ise eski sevgilimin abisi. Cok tuhaf di, cunku annem eski erkek arkadasim ile iliskimi onaylamiyordu. Beni ama abisinle evlendirmek istedi. Benim kalbim hala eski sevgilimdeydi ama gercek hayatta da hala oyle. Sanirim bu ruya aleminde de yansimis. Her neyse.. Ben dugunden kactim ve kimse anlamadi. Sokakta ise eski sevgilimin en buyuk abisinle karsilastim ve o olayi anlamisti. Lakin bu kisi gercek hayatta eski sevgilimin abisi bile degildi. Sadece ruyamda bu rolu aliyordu, yoksa taniniyorum kendisini. O beni eski sevgilimin evine goturdu, yani hepsinin oturduklari yere. Geldigimde eski sevgilim pek de evlendigim icin endiselenmiyordu, yani cok sakindi. Benim dikkatimi dagitmak icin telefonun da fotograflarimizi gosterip durdu ve beni mutlu etmeye calisti o anda. Beraber gulduk, sohbet ettik ve onun omuzuna yaslandim. Ustunde siyah bir tisort vardi sanirim. Abisi de yanimizda idi ve bizimle sohbet etti. Oturma odasindaydik ve mobilyalarin ustunde oturmuyorduk, onun yerine yere oturmustuk ve mobilyayi masa yerine kullandik. Eski sevgilimin odasi gorunuyordu. Daginik di yatagi ve renkler degisik degisik idi. Bunlari bile hatirliyorum

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z