Rüyada Yolculuk Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada Yolculuk Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada yolculuk yapmak için yola çıkmak zenginliğe, murada ermeye ve karlı bir işe işarettir. da yolculuk arzuların yerine gelmesine delildir. Rüyasında yolculuk yaptığını gören hayırlı bir iş yapar. Rüyada yolculuğa çıkmak zenginlik demektir.


1- Rüyada yolculuk etmek

Bir kimse yolculuk etmek için yol hazırlığı yaptığını görse bu rüya hayırlı bir işe yorulur. Rüyada yolculuk ettiğini gören kimse zenginliğe yahut insanların ahlak ve kıymetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye işaret eder.


2- Rüyada feribotla yolculuk yapmak

Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına işaret eder. Feribotla bir yerden başka bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çıktığını görenin muradı hâsıl olur. Bulunduğu yerden, daha kötü bir yere gittiğini görenin işleri bozulur.


3- Rüyada Uzak bir yere yolculuk etmek

Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hâsıl olmasına işaret eder. Uzak yolculuğa çıktığını görmek, arsa alacağınıza işarettir.


4- Rüyada deniz yolculuğuna çıkmak

Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir. Güzel bir deniz yolculuğuna çıktığınızı gördüyseniz, birtakım karlar elde edeceğiniz anlamına gelir. Kötü bir yolculuk, zarara uğrayacağınızın işaretidir.


5- Rüyada yolculuk hazırlığı yapmak

Cabir-ül Mağribi'ye göre, rüyasında rüyasında yolculuğa hazırlık yaptığını ve bindiği aracın bol erzakla dolu olduğunu görmesi, işinin intizam içinde geçeceğine ve arzularına kavuşacağına delalet eder. Yol erzağını hazırlamakta olduğunu gören, hayır işler.


6- Rüyada yolculuğa çıkmak

Bir başka rivayete göre de: Rüyada yolculuğa çıkmak halkın ahlakını meydana çıkmaya işarettir. Rüyada uzak bir yolculuğa çıktığını gören kimse bir halden diğer bir hale intikal eder. Rüyada yolculuğa çıkmak, arsa ölçmektir. Bundan dolayı yolculuğa çıktığını gören kimse, arsa ölçer. Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanıkken yolculuk yapmaya, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye işarettir.


7- Rüyada Kıble yönüne yolculuk yapmak

Rüyada en iyi yolculuk kıblenin bulunduğu yöne yapılan yolculuktur. Bazı tabircilere göre, rüyada yolcu olduğunu görmek, dindar bir kimse için mevki sahibi olmak ve kederden kurtulmaktır.


8- İslami Rüya tabirlerinde rüyada yolculuk

Ebu Salt El Vaiz e göre, rüyada yolculuk, üç şeyle tabir olunur. Bir yerden başka bir yere geçmek, bir halden başka hale geçmek veya yolculuk etmek.


9- Rüyada yolculuktan dönmek

Yolculuktan dönmek, isin bitmesine ve isteğin yerine gelmesine işarettir. Bir kimsenin yaya olarak yolculuğa çıktığını görmesi, üzerinde çokça birikecek borca işarettir. Güzel bir yolculuk, kar etmek demektir. Kötü bir yolculuk ise, zarar edeceğiniz anlamındadır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
274 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi