Sitede 2589 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu15°C

Rüyada Mendil Görmek

Rüyada Mendil Görmek

Eşe ve dosta, samimi ilgi ve sıcak duygulara, mendilin işlemeli olanı ince manalara, meziyet ve fazilete; Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa yorumlanır.

Rüyada mendil almak veya vermek ayrılığa işarettir. Rüyada mendil görmek, arkadasa veya zevceye isarettir. Eğer mendil süslüpüslü ise, fazilete isarettir.

Mendil, hizmetçiye; mendilde görülen çirkinlik veya temizlik yahut güzellik ya da sertlik gibi görülen seylerin tabiri hizmetçiye aittir.

Bir kimsenin rüyada mendil görmesi, arkadaşa, dost ve ahbaba, zevceye veya hizmetçiye delâlet eder. Rüyada görülen mendil süslü püslü ise, o takdirde büyük fazilete ve ince, derin mânâlara işarettir.

İnsan için mendil bir ihtiyaçtır. Onunla elini yüzünü kurular, icabında başına sarar, beline bağlar. Bu sebeple mendil rüyası hizmetçi ile tabir edilmiştir. Mendilde görülen çirkinlik veya temizlik, yahut güzellik, yine hizmetçinin çirkin veya güzelliği ile tâbir olunur.

Mendil, başa sarılır, bele bağlanır, üste alınır ve üzerinde namaz kılınır. Mendil alış - veriş için izin ve işarettir. Mendil omuza alınmakla toz ve topraktan korunulur.

Rüyada mendilci görmek, alim ve elçi söz ileten adama, ambarlara ve ihtiyaç zamanı için saklanan şeylere vakıf olan
bir kimseye işarettir.

Rüyada mendiline veya cebine süpürüntü doldurduğunu görmek, çok mal ve dünyalığa delalettir. Mendil üzerine düğüm vurmak hizmetkar sahibi olmaya, mendile düğüm vurmak, bir hizmetçiden fayda görmeye yorumlanır.

Başörtüsü ve mendil gibi şeylerin kıyılarını süslemek sevinç ve mutluluğa, mendil bekar için evlenmeye, evli kimse için ev sahibi olmaya ya da yeni ev satın almaya, yeni bir eve taşınmaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
41 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi