Rüyada Düğün Görmek

Rüyada içki, aşırı gürültülü ve dansın olmadığı sakin bir düğün görmek, hayra, berekete, ferah ve sevince işarettir. Alkollü içki tüketilen, danslı bir düğün görmek, musibete işarettir. Rüyada düğün, düğün sahibi için musibete işarettir. Rüyada bir düğün işine memur edildiğini, bir düğünün organizesinin kendine verildiğini görmek, sıkıntıya işarettir.

Rüyada Düğün Görmek

Rüyada düğün görmek ve bu düğüne gitmek, bir düğünde bulunmak ve bu vesileyle verilen yemekten yemek üzüntü ve kederin gitmesine, düğün yemeği vermek, insanların işlerini üstlenmeye delalet eder. Rüyada Düğün mutluluğun geleceğini haber verir. Kendi düğününü görmek, uzakta yaşayan bir yakınınızdan kötü haber alacaksınız demektir.

Rüyada Düğün Görmenin Anlamı ve Yorumu

da görülen düğün cenazeyi çağrıştırdığından hayra yorumlanmaz. Bazen üzüntülü bir habere, ayrılığa işaret sayılır. Bazen ise, her şeye kayıtsız davranan bir kimseyi çağrıştırır. Bazı yorumcular, çalgısız ve eğlencesiz yapılan bir düğünü, hayırlı, bereketli, sevinçli bir olaya işaret saymışlardır. Kimileri de, yukarıda belirtildiği gibi felaket yorumunu getirmişlerdir.

Rüyada bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın kötüleşeceğine işaret sayılır. Eğer evli ve çocuklu bir kimse evladının düğününü yaptığını görse, rüya sahibinin evladının hastanede bulunacağına yorumlanır. Bir düğüne davetli olup orada yemek yediğini görmek ise, rüya sahibinin hastalanacağına işaret sayılır. Yada yakın bir zamanda ölü için verilecek bir yemekte bulunur.

Bazı tabircilere göre ise rüyada düğün görmek mutluluğun işareti anlamına da gelir. Kendinizin evlendiğini gördüyseniz, uzakta yaşayan bir tanıdığınızdan kötü haberler alacağınız anlamına gelir. Rüyada larla düğüne gitmek için hazırlanıp süslenmek kişinin hayatının renkli ve neşeli olacağına, türlü ilginç olaylarla karşılaşacağına işaret eder.

Rüyasında çalgısız ve eğlencesiz yapılan bir düğün görmek, hayır, bereket, ferah ve sevinçtir, içkili, gürültülü, patırtılı bir düğün görmek hayır değildir. Hele düğünde oyun olursa musibete delalet eder. Ebu Sait El Vaiz e göre: rüyada düğün görmek, düğün sahibi için musibettir. Rüyada Düğüne davetli olan için, yemek yoksa neşe ve sevinçtir.

Kirmanî: rüyasında bir düğünün islerine memur olduğunu gören vefat eder ve cenazesinde akrabaları bulunmaz. Rüyada bir hastanın evinde düğün olduğunu görmek, o hastanın ölümüne delalet eder. ""Çeşitli çalgılardan bir kaçının bulunduğu bir düğün görmekten ikrah ederim"" diyor Kirmanî. Çünkü düğünde çalıp çağırmak musibet ve hüzünle yorumlanır.

Ibni Kesir: rüyada düğün görmek cenaze ile tabir olunur. Kendisinin düğününü yaptığını görenin yakında cenaze töreni yapılır. Oğlunu evlendirip düğün yaptığını ve çalgı çeldirdiğini gören, oğlunun cenaze töreninde bulunur. Bir düğüne davetli olup, orada yemek yediğini gören, ölü için pişirilen yemekten yemiş olur.

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada bir düğün yemeğinde bulunsa veya bizzat kendisi bir düğün yemeği tertiplese, üzüntü ve kederin gitmesine ve halkın kendisine müracaat edecekleri bir rütbe ve makarna işarettir. Bazen de düğün yemeği, üzüntü, keder, el veya dille incitmeye işarettir.

Ebu Said el Vaiz: rüyada düğün, düğün sahibi için musibettir. Bir hastanın evinde düğün görmek, o hastanın vefatına işarettir. Bazı tabirciler demiştir ki, içinde Islama muhalif oyunlu düğün görmek, kötü bir rüyadır. Çünkü düğünde calip çağırmak musibet ve hüzün ile tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
8187 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi