Rüyada Deprem Görmek ve Depremi Hissetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deprem görmek, deprem olduğunu görmek ne anlama gelir? Genel anlamda kişinin rüyasında depremi görmesi yahut hissetmesi yaşantısında meydana gelecek değişikleri ifade eder. İşti tüm detaylarıyla rüyada deprem görmenin anlamı ve yorumu:

Rüyada Deprem Görmek ve Depremi Hissetmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada deprem görmek, yahut da deprem olduğunu hissetmek yakında yaşamınızda değişiklikler olacağına işaret eder. Deprem olması; bir sıkıntı yaşanacağı anlamına da gelir. Bazen rüyada görülen depremin şiddetine göre kıtlık ve hastalık olarak tabir edilir. Rüyada deprem olduğunu görmek, alimler arasında çıkacak görüş ayrılığına, çıkacak fitneye ve olayların yaşanacağına delalet eder. Rüyada deprem genel manada, depremde sallanmak, depremi hissetmek, depremde binaların yıkıldığını izlemek ve rüyada deprem olması gibi birçok şekilde olur. İşte tüm detaylarıyla kişinin rüyasında deprem olduğunu görmesinin tabiri.

Bazı tabirciler depremi hayırlı bir rüya olarak yorumlarlar. Rüyada deprem beklemek yahut deprem olması o bölgede iş hayatında ve geçimde meydana gelecek canlılığa rüya sahibinin hayatı iyi idame ettireceğine ve iyi atılımlar yapacağına, para kazanacağına ifade etmişlerdir.

Rüyada Deprem Olduğunu Görmek Ne Demektir?

Tabir bakımından zelzele, yer sarsıntısı, sallanmak ve deprem aynı anlama gelir. Rüyada dünya genelinde büyük bir deprem olduğunu görmek, ülkeler arasında savaş çıkacağına yorumlanır. Bazen de rüyanızda deprem anını yaşamak, iş yaşamında sıkıntılar yaşanacak demektir. Kişinin rüyasında deprem olduğunu görmesi bir şehirden başka şehre göç etmeye işarettir.

İbn-i Sîrîn Hazretlerine göre rüyada deprem olduğunu ve evin sallandığını görmek; depremin şiddetine göre bölge halkına söz sahibi birinden yana sıkıntı ve bela geleceğine delalettir. Bazen de deprem, üzüntü, zarar ve işlerin iflasına delalettir. Deprem rüyası korku ve şiddete de işarettir.

Rüyada Deprem Olması Ne Anlama Gelir?

Rüyada bulunduğun yerde depremin olması, o yerden başka yere göç etmeye delalettir. Rüyada bilinen bir bölgede depremlerin olması, o bölgeye isabet edecek bela ve musibete delalet eder. Rüyanızda deprem meydana gelmesi sonucu dağın sarsılarak yerinden oynaması halka gelecek olan şiddet ve korkuya delalettir.

Rüyada Gerçekmiş Gibi Deprem Yaşamak Nedir?

Derler ki rüyanızda gerçek hayattaki gibi depremi yaşamak, feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işaret eder. Her şeyin en güzelini ve doğrusunu ancak Allah Teâlâ bilir.

Rüyada depremde ölmek ömrünüzün uzun olacağına işaret etmektedir. Depremde bir yerin sallandığını görmek, o bölgede bir musibetin meydana gelmesine veya emanete hıyanet edilmesine işaret eder.

Rüyanızda depremden zarar görmek ülke ekonomisindeki büyümeden dolayı zarar göreceğinize işarettir. Çünkü zelzele büyük afetlerdendir. Rüyanızda görmüş olduğunuz deprem neticesinde yerin çökmesi, o yörede meydana gelecek felakete, zorluklara, kıtlık ve benzeri olaylara işaret eder.

Rüyanızda depremi beklemek, hamile kadının çocuğunu düşürmesine, bir yerden bir yere göç etmeye işarettir.

Rüyanızda yerin sarsılması sonucu deprem meydana geldiğini görmek, iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete delâlet eder.

Rüyada bir mahalde deprem olduğunu ve orada bir takım insanların yere battığını ve bir kısmının da kurtulduğunu görmek, devlet başkanının oraya geleceğine ve halka zulüm ile muamele edeceğine işarettir.

Kıtlık hüküm süren bir yerde deprem olduğunu görmek, o yerin mahsulünde meydana gelecek büyüme ve berekete delâlet eder. Bağ ve bahçede deprem olması, o bahçede mahsulâtın çok olacağına ve yaz meyvelerinin bolluğuna işaret eder.

Rüyada Mayıs ayının gece ve gündüzünde deprem olduğunu görmek, halk arasında çıkacak kavgaya ve devamlı meydana gelecek fitnelere delâlet eder.

Haziran'da görülen deprem, şerli ve kötü insanların helakine işarettir. Temmuz ayı içinde deprem görmek, şanlı ve ulu bir zatın vefatına delâlet eder. Ağustos ayında görülen deprem, o yere yönelecek bir düşmana işarettir.

Rüyada deprem görmek büyük hayal kırıklıkları ve acılara işaret eder. Rüyada depremler, her şeyin aniden değişeceğini haber verir. Rüyada depremde her tarafın yıkıldığını görmek, devlet büyüğünden gelecek bir felakete delalet eder.

Deprem, bazı yorumculara göre yolculukla da yorumlanır. Bir dağın deprem ile yer değiştirdiğini görmek, bulunduğu yere bazı ilahi felaketlerin geleceğine işarettir.

Rüyada bir yerde bir deprem olduğunu görmek

Depremde insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bazı kimselerin yere gömüldüklerini görmek, o yer halkına zahmet ve zorluk verecek büyük bir felaketin geleceğine delalet eder.

Rüyanızda deprem olduğunu hissetmek korkuya işarettir. İş hayatınızda birtakım sorunlarla karşı karşıya kalacağınıza işaret eder.

Bazı tabirciler rüyada depremi yaşamayı iş ve geçimde meydana gelecek canlılığa ve berekete yorumladılar.

Rüyada yerin sarsıldığını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir. Deprem köyde meydana gelecek fitnelere işarettir.

Depremle birlikte gökten taş veya kartopu veya herhangi bir şey düşüyorsa ve insan korkup oraya buraya kaçıyorsa mutlaka Allah'ın razı olmadığı bir tehlike bulunuyor ve bu Allah'tan bir uyarıdır.

Rüyada depremde sallanmak, etrafınızdaki dost görünümlü insanlara dikkat etmek gerektiğini gösterir ve tehlikeli bazı olayların olacağını belirtir.

Rüyada depremi yaşamak üzüntü, zarar, ziyan ve işlerin kötü gitmesine tabir olunur. Rüyada aynı zamanda deprem görmek, korku ve şiddete de alamettir.

Rüyada depremden kurtulmak, rüya sahibinin karşılaşacağı sıkıntı ve zorluklardan kendi çabasıyla kurtulmaya işaret eder. Başınıza gelecek her türlü belayı kendi çabanızla atlatacağınızı ifade eder.

el-Fakih'te, İmam Musa Kâzım'dan (a.s) şöyle rivayet edilmiştir: "Uykudayken depremden ve doğal afetlerden korunmak için, Fâtır Suresi - 41 . Ayetini okuyun:

اِنَّ اللّٰهَ يُمْسِكُ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ اَنْ تَزُولَاۚ وَلَئِنْ زَالَتَٓا اِنْ اَمْسَكَهُمَا مِنْ اَحَدٍ مِنْ بَعْدِه۪ۜ اِنَّهُ كَانَ حَل۪يماً غَفُوراً ﴿

İnnellâhe yumsikus semâvâti vel arza en tezûlâ ve lein zâletâ in emsekehumâ min ehadin min ba'dihi innehu kâne halîmen ğafûrâ.

"Gerçek şu ki Allah, koyduğu düzenden sapmamaları için gökleri ve yeri tutmaktadır. Şayet sapacak olsalar artık O’ndan başka hiç kimse onları tutamaz. Şüphesiz O halîmdir, çok bağışlayıcıdır."

Rüyada deprem görmek, üzüntü, keder, zarar, ziyan ve işlerin iflâsı ile tâbir olunur. Aynı zamanda deprem korku ve şiddete de alâmettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
952 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

2 Yorum

kader

kader

2 ay önce

Rüyamda binaların yıkıldığını sadece bizim binanın çatladığını gördüm kimse yoktu ortalıkta gece vaktiydi galiba hepsi ölmüştü

Hakan

Hakan

5 ay önce

Kuran-ı Kerimin 99 surenin ismi zilzal (deprem) ve 8 ayetten oluşuyor. 17 ağustos 1999

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi