Rüyada Köy Görmek

Rüyada Köy Görmek Nedir? Rüyada Köye Gitmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada köy görmek gurbete yorumlanır. sında güzel ve sevimli bir köyde dolaştığını gören, uzak bir memlekete yolculuk eder. Şehirden çıkarak küçük bir köye verdiğini görmek, büyük bir memuriyetten ayrılarak esnaflığa veya küçük çapta ticaret yapmaya başlayacağına delalet eder. Bazı yorumculara göre, rüyada köy görmek sıkıntıdır. Bir köye girdiğini gören sıkıntıya düşer, köyden çıktığını görmek ise, feraha kavuşmakla yorumlanır, Ibn i Şirin e göre; rüyasında bir köy camisine girdiğini görmek, Allah in (CC) emirleri yolunda ve cennetle müjdelenmeye işarettir. Rüyada bir köy imamı ile konuştuğunu görmek, ibadetinde şüpheye düştüğüne ve doğru yolu bulmaya çalışacağına işarettir. Rüyada köy fırınından ekmek aldığını görmek yeni bir kısmettir, Bir köyden çıkarak bir şehre girdiğini gören kimse, sıkıntıdan kurtulur ve feraha erer. Bir köyün içinden geçerek yoluna devam ettiğini görmek, gönül rahatlığına ve rızk bolluğuna kavuşacağına delalet eder.

Kendisini köyünde, köylülerin arasında görüp onlarla konuştuğunu ve dertlerini dinlediğini gören kimse, kendisinden yardım isteyen bazı kişilere mal, para ve sözle yardım eder. Kirmani'ye göre; bir köyde olduğunu gören dininde fesada uğrar; bir köyden bir şehre taşındığını görmek, dininde iyilik, islerinde kurtuluş, korkudan kurtulma ve yeniliktir. Rüyada bir köy görmek ve o köyden çıktığını görmek, iyidir. Bir köyün yıkıldığını veya orayı sel götürdüğünü görmek, o yerin büyüğünün o köye zulüm edeceğine işarettir. Bir köye girdiğini görenin eline rızk geçer. Bir köyü hayvanları alınmış veya ağaçları kesilmiş yahut ekinleri yenilmiş görmek, halkının fakir olarak islerinin bozulacağına; bir köyü şenlenmiş görmek, berekete işarettir. Rüyasında köyde oturduğunu görenin rızkı bol olur ve menfaat görür. Köyleri ölçtüğünü gören, bir ise baslar ve bunda başarılı olur. Bir köyün olduğundan daha büyük olduğunu görmek, hayra ve fazla mal ve nimete delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada köy görmek zulüm ve helake işarettir.

Rüyada mamur bir köye girdiğini gören kimse, bir kimse ile kavga eder. Yahut o kimseyi öldürür. Bir şehirden bir köye geçtiğini gören kimse, güzel bir ise bayağı bir isi tercih eder yahut iyi bir isi yapar, sonradan bu isin kötü olduğunu zannederek pişman olur. Ya da isin hakikatine vakıf olmadaki halde ser zannettiği hayırlı bir isi yapar. Bir köye girdiğini gören kimse, güzel bir amel yapmaya baslar. Bir köyden çıktığını gören kimse, sıkıntıdan halas olarak rahatlığa erişir. Rüyada köy görmek, yine dindarlığa ve tövbe etmeye işarettir. Mamur bir köyün harap olduğunu, arazi ve ziraat yerlerinin bos kaldığını görse, o köy halkının düşecekleri bela ve musibete işarettir. Bir köyü mamur bir vaziyette görmek, dindarlığa işarettir.

Bazen köy, karanlık odaya, bidat, fesat ve cemiyetten çıkmaya işarettir. Bir kimse rüyada bir köyün harap olduğunu ve içinde oturanların dağıldığını yahut da köyü sel götürdüğünü ya da köyün yandığını görse ve o köy de bilinen ve tanınan bir köy ise, o köy halkı zulme uğrar. Bazen de bu rüya, , dolu, afet, bela ve veba gibi şeylere işarettir. Bir kimse bir köyden çıktığını görse, o kimsenin halinin iyi olduğuna işarettir. Bir köyden bir şehre naklettiğini gören kimse, meşakkatten rahatlığa, korkudan da emniyete erişir. Bir şehirden bir. Köye naklettiğini gören kimse, rahatlıktan meşakkat emniyetten de korkuya düşer.

Tanınan ve bilinen köy, o köyün kendisine, orada oturanlar, köye nispet edilen şeylere işarettir. Rüyada tanınmayan köy görmek karınca yuvasına, karanlık odaya, bozgunculuğa ve toplundan ayrılmaya alamettir. Bilmediğiniz ky zulüm ve cehaletle gelen sapıklığa, Mamur köye girdiğini görmek biriyle kavga etmeye, Şehirden köye geçmek iyi olanı bırakıp kötü olanı tercih etmeye tabir edilir. Rüyada iyi olduğunu sanarak kötü bir şey yahut şer olduğunu sanarak iyi bir şey yapmaya alamettir. Rüyada köye girmek güzel amel işlemeye, köyden çıkmak zorluk ve sıkıntılardan kurtulmaya, Bir köyün harap olduğunu görmek, o köyün maruz kalacağı bela ve musibetlere delalet eder. Rüyada köy görmek çok çalışmaktan dolayı iyice yorulduğunuza, dinlenmeniz gerektiğine yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
301 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Şekernaz

Şekernaz

1 yıl önce

Rüyamda kızımla bilmediğimiz kuru ve çorak bir köydeydik. Çıkmak için ne kadar yürürsek yürüyelim o köyden çıkamıyorduk. Sizce rüya ne anlama geliyor.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi