Rüyada Koyun Görmek

Rüyada Koyun Görmek

Rüyada koyun görmek; bereket ve bolluk içinde yaşayacağınıza, nimete, berekete ve işlerin isteğiniz şeklinde geçmesine yorulur. Koyun rüyası iffetli, şerefli ve saygıdeğer birine; ganimete, çocuğa, hayırlı ve bereketli mala yorumlanır. Rüyasında bir koyunu gören rızık, nimet, bereket, ganimet ve mal, eş, evlat, emlâk, ziraat, meyveli ağaç, şeref, güzel mal ve iffet sahibi olur. Kadına da işarettir. Mal ve nimete delalet edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Kirmani derken ki: koyun görmek, asil bir aileye mensup zengin ve kerem sahibi bir adama delâlet eder. Sağlıklı koyunlar mutluluğun işaretidir. Sağlıksız koyunlar, iş hayatında atacağınız yanlış bir adımdan önce mutsuz olacağınız işaret edilmiştir.

Rüyada koyun almak

Zenginlik ve berekettir. Rüya sahibi muradına erer ve büyük bir ganimetin sahibi olur. Koyun almak ucuzluğun işaretidir. Rüyasında bir koyunu görenin eline mal geçer.

Sponsorlu Bağlantılar
Koyun eti görmek

Koyunun eti, helâl mala ve güzel geçime delâlet eder. Ve rüya sahibi büyüklerin nezdinde izzet ve şerefe çivi olur. Etten yediğini görmek, büyük bir hayra alâmettir. Koyunun etinden yemek hayra ermeye, rızık ve nimete tabir olunur.

Bazende rüyada besili, temiz, sağlıklı koyun görmek, çok önemli bir başarı ve kısmettir.

koyun sağmak

Koyunu sağmak ya da etini yemek hayra ermeye, rızık ve nimete tabir edilir. Bir Helâl rızka, çok mala, menfaat ve nimete delâlet eder. Güzel ilişkiye, siyasete ve rızık teminatı işarettir. Rüyasında bir koyunu sağanın, o sene için hayırlı bir iş yapacağı için. Sultan tarafından gelecek mal ve nimete alamettir.

Sponsorlu Bağlantılar
Rüyada koyun bulma

Bir kimsenin rüyasında koyunlara rastladığını ve malik olduğunu görmesi, büyük bir ganimete delâlet eder. Rüyasında bir koyunu bulanın eline mal geçecektir. Koyunlar bulduğunu görmek ve ona malik olmak, şu şekilde tabir olunur:

  • Velayet
  • Başkanlık
  • Mülk
  • hüküm
  • Nimet

Rüyada koyun görmek ne demektir?

Kurban etmek

Onlardan gelecek menfaatlere ve helal rızka delâlet eder.

Rüyada koyun kesmek

Koyunu keserek etinden yediğini gören, muradına erer.

Rüyada koyunları otlatmak

Yönetici olmaya ve yüksek mevkilere gelir. Koyunların çobanı: İyi habere işarettir.

Koyunu bağlamak, tutmak, üstüne binmek, satın almak, koyunun doğurduğunu görmek, maksadına ermeye ve bir eve girmesi de o yılın bereketli olacağına işarettir. Rüyada koyuna tutunduğunu görmek, hayırlı kimselere meyletmeye işarettir.

Rüyada Koyun Sürüsü Görmek

Toplu halde sürüyle koyunları görmek, sevincin ve saadetin devamına delâlet eder. Sürü koyunlarını görmek, ucuzluk, bereket ve nimete; azını görmek de aileye alamettir. Sürüyle koyunlar, itaatli ve uysal halka da delalettir.

Koyunla konuşmak

Rüyada koyunun kendisinde konuştuğunu görmek, zengin bir kadın ile sefere çıkmaya gitmek ve bu yolculukta elde etmek istediğinizde hayır ve berekete işarettir.

Rüyada koyun görmek kısmetsiz ele geçecek maldır. Cafer-i Sâdık (ra) derk ki: Koyunun beyazı mal veya zengin zevceye, siyahı ise hizmetçiye delâlet eder. Rüyasında bir koyunu kesip etini yediğini görmek, zevcesi gelecek gelecek mal ve mülke delâlet eder.

Rüyada dişi bir koyunun koç görülüyor, hanımın hamile kalmayacağına işarettir. Bekâr için bu rüya, kuvvet, izzet ve düşman üzerine zafer bulmaya delâlet eder. Bir kadına âşık olacağına ancak amacına ulaşamayarak vazgeçeceğine işaret eder. Koyunların peşinde gitmek, bir sıra ardı sıra gitmeye tabir edilir.

Rüyada kirli koyun görmek

Kirli koyunlar pis ve haşerat taşıyan insanlara, Koyunun siyahı da, beyazı da hayra, onun baş ve bacakları ganimet malına, Koyunun kuyruğu kadın malına, bol nimete yahut yemin tutar, Koyunlar sağmak, siyaset ilmini iyi bilmeye ve rızka yorumlanır.

Tabirlerde koyun görmekle ilgili yorumlar

Koyunun yüzücüsü halka zulmeden amir yahut memura, Koç, şerefli ve muteber bir kimseye, Koçun yünü ve kuyruğu şerefli bir kimseden mala yahut onun kızına evlenmeye tabir olunur.

Rüyada kuzuyla koyun görmek

Kuzu, anne ve babasına hürmette kusur etmeyen evlada, Hamile olduğu kuzu görüşmesi oğlan doğurmasına delalet eder.

Bir kadına âşık olacağına ancak amacına ulaşamayarak vazgeçeceğine işaret eder. Rüyada koyunu sağmak rüyayı görenin, o sene için hayırlı bir iş yapacağı için.

Asil, bir kadının siluetine koyunu kestiğini gören, bir kadına iftira eder. Bir rivayete göre evli kadın olarak tabir olunur.

Rüyada Koyun Bacağı Görmek

Rüyada görülen koyun ve sigir bacaginin ince yeri, yetim malina delalet eder. Bundan dolayi rüyada koyun ve sigir bacaginin ince yerini emdigini gören kimse, yetim mali yer. Bazi tabirciler rüyada koyun ve sigir bacagi yedigini gören kimse, halkin ileri gelenlerinden mal yer. Çünkü koyun insandan sonra hayvanlarin, en iyisidir.

Rüyada koyun yüzücüyü görmek, kahredici devlet büyügüne yahut halkin malim alip onlarda gizlenen polise delalet eder.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
1030 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi