Sitede 9208 kişi varaz bulutluAğrıAz bulutlu12.6°C

Rüyada koyun görmek nedir? Koyun görmek ne anlama gelir?

Rüyada koyun görmek bereket ve bolluk içinde yaşayacağınıza, nimete, berekete ve işlerin kolaylığı anlamına gelmektedir. Koyun rüyası iftfetli, şerefli ve saygıdeğer biri...

Rüyada koyun görmek nedir? Koyun görmek ne anlama gelir?

Rüyada koyun görmek bereket ve bolluk içinde yaşayacağınıza, nimete, berekete ve işlerin kolaylığı anlamına gelmektedir. Koyun rüyası iftfetli, şerefli ve saygıdeğer birine; ganimete, çocuğa, hayırlı ve bereketli mala yorumlanır. Rüyada koyun gören rızık, nimet, bereket, ganimet ve mal, eş, evlat, emlâk, ziraat, meyveli ağaç, şeref, güzel mal ve iffet sahibi kadın anlamına gelmektedir. Ayrıca rüyada koyun görmek, kadına da işarettir. Koyuna ulaştığını gören kimse kadınla evlenecek demektir. Koyun görmek mal ve nimet ile de tabir edilmiştir.

Rüyada koyun almak

Rüyada koyun almak zenginlik ve berekettir. Rüyada koyun aldığını gören muradına erer ve büyük bir ganimetin sahibi olur. Koyun almak ucuzluğun işaretidir. Rüyasında bir koyunu oldugunu görenin eline mal geçer.

Rüyada koyun eti görmek

Rüyada koyun eti görmek, helâl mala ve güzel geçime delâlet eder. Ve Rüya sahibi büyüklerin nezdinde izzet ve şerefe nail olur. Rüyada koyun eti yediğini görmek, büyük bir hayra alâmettir. Koyun etini yemek hayra ermeye, rızık ve nimete tabir olunur.

Rüyada koyun sağmak

Koyun sağmak ya da etini yemek hayra ermeye, rızık ve nimete tabir edilir. Bir kimsenin rüyada koyun sağdığını görmesi, helâl rızka, çok mala, menfaat ve nimete delâlet eder. Rüyada koyun sağdığını görmek, güzel ilişkiye, siyasete ve rızık temin etmeye işarettir. Rüyada koyun sağmak Rüyayı görenin, o sene için hayırlı bir iş yapacağı demektir. Kişinin rüyada koyun sağdığını görmesi, sultan tarafından gelecek mal ve nimete alâmettir.

Rüyada koyun bulmak

Bir kimsenin rüyada koyunlara rastladığını ve onlara malik olduğunu görmesi, büyük bir ganimete delâlet eder. Rüyasında bir koyun bulanın eline mal geçecektir. Rüyada bir koyun bulduğunu görmek ve ona mâlik olmak, şu şekilde tabir olunur:

  1. Velayet
  2. Başkanlık
  3. Mülk
  4. Hüküm
  5. Nimet

Rüyada koyun sürüsü görmek

Rüyada toplu halde koyun sürüsü görmek, sevincin ve saadetin devamına delâlet eder. Rüyada sürülerle koyun görmek, ucuzluk, bereket ve nimete; azını görmek de aileye alâmettir. Koyun sürüsü itaatli ve uysal halka da delalettir.

Rüyada koyun kurban etmek

Koyun kurban ettiğini görmek, onlardan gelecek menfaatlere ve helal rızka delâlet eder.

Rüyada koyun kesmek

Bir koyun keserek etinden yedigini gören, muradina erer.

Rüyada koyun otlatmak

Rüyada koyun otlatmak yönetici olmaya ve yüksek mevki anlamına gelir.

Rüyada koyun çobanı görmek

Rüyada bir koyun çobanını görmek, iyi habere işarettir.

Koyunu baglamak, tutmak, üstüne binmek, satın almak, koyunun dogurdugunu görmek, maksadina ermege ve bir eve girmesi de o yilin bereketli olacagina isarettir.

Rüyada, koyun ve sığır gibi hayvanlara tutunduğunu görmek, hayırlı kimselere meyletmeye işarettir.

Rüyada koyunun kendisiyle konuştuğunu görmek, zengin bir kadın ile sefere çıkmaya ve bu yolculukta elde edilecek hayır ve berekete işarettir. Cafer-i Sâdık (r.a) demiştir ki: Rüyada beyaz koyun görmek, mal veya zengin zevceye, siyah koyun ise hizmetçiye delâlet eder. Rüyasında bir koyun kesip etini yediğini görmek, zevcesi tarafından gelecek mal ve mülke delâlet eder. Kirmani demiştir ki: Bir kimsenin rüyada koyun görmesi, asil bir aileye mensub zengin ve kerem sahibi bir adama delâlet eder.

Rüyada dişi bir koyunun koç olduğunu görmek, hanımın Hamile kalmayacağına işarettir. Bekâr için bu rüya, kuvvet, izzet ve düşman üzerine zafer bulmaya delâlet eder.

Koyunun kendi önünde yürüdüğünü gören kimsenin bir kadına aşık olacağına ancak amacına ulaşamayarak vazgeçeceğine işaret eder.

Koyun peşinde gitmek, bir kadının ardı sıra gitmeye tabir edilir.

Kirli koyunlar pis ve heşerat taşıyan insanlara, Koyunun siyahı da, beyazı da hayra, onun baş ve bacakları ganimet malına, Koyunun kuyruğu kadın malına, bol nimete yahat yemin etmeye, Koyun sağmak insanlarla iyi geçinmeye, siyaset ilmini iyi bilmeye ve rızka,

Koyun yüzücüsü halka zulmeden Amir yahut memura, Koç, şerefli ve muteber bir kimseye, Koçun yünü ve kuyruğu şerefbir bir kimseden mala yahut onun kızıyla evlenmeye tabir edilir.

Kuzu, anne ve babasına itaat ve hürmette kusur etmeyen evlada, Hamile kadının kuzu görmesi oğlan doğurmasına delalet eder.

Koyunun kendi önünde yürüdüğünü gören kimsenin bir kadına aşık olacağına ancak amacına ulaşamayarak vazgeçeceğine işaret eder. Rüyada koyun sağmak rüyayı görenin, o sene için hayırlı bir iş yapacağı demektir.

Sağlıklı koyunlar mutluluğun işaretidir. Sağlıksız koyunlar, iş hayatında atacağınız yanlış bir adımdan dolayı mutsuz olacağınız anlamına gelir.

Koyun besili, temiz, sağlıklı ise çok önemli bir başarı ve kısmettir.

Rüyada koyun görmek asil bir kadinla yorumlanir. Rüyasinda bir koyun kestigini gören, bir kadina iftira eder. Bir rivayete göre koyun evli kadin olarak tabir olunur.

Lütfen Rüyaya puan verin!
65 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi