Rüyada Çeşme Görmek

Rüyada çeşme görmek nedir? Çeşme görmek neye işarettir?

Çeşme rüyaları hayırlı rüyalardandır, iyiye yorumlanmaktadır. Rüyada çeşme görmek; mutluluk anlamına gelmektedir. Çeşme, temizleyici ve hayat unsuru olduğundan, ele geçecek helâl mal olarak tabir edilmektedir. Rüyasında bir çeşmeden abdest alan, hayır ve bereket ile tabir olunur. Rüyada çeşmenin berrak ve billur gibi tatlı suyunun aktığını gören, ömrünün o nispette güzel ve temiz geçeceğine, bolluk ve refahın işaretidir.

Eğer çeşmeden su akıyorsa ve akan su berraksa maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir. Hz. Peygamber'in, rüyada "akan çeşme"yi kişinin ameline tekabül ettiğini belirttiği nakledilmektedir.

Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur.

Rüyada çeşmede yıkanmak

Salimi ye göre: çeşme, mutlulukların en büyüğüdür. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Ömrü bir suya benzetirsek, çeşmede bir insanın dünyada yaşadığı yıllara benzer. Şöyle ki, insanın ömrü bir gün tükenir, fakat çeşmenin suyu bitmez.

Çeşmede berrak veya bulanık su görmek

Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. Rüyasında çeşme gören bekâr erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Bulanık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü habere işarettir.

Rüyada çeşmeden su içmek

Rüyada çeşmeler görmek kısmet ile yorumlanır. Rüyasında bir çeşmeden avuçla su içmek, dünyada ve ahirette hayır, sevap ve bereketle müjdelenmektir. Çeşmenin tasını arayıp bulamadığını görmek, bilmek istediği bir ilim arkasından koştuğuna, tası bulması ise o bilgiye sahip olacağına işarettir.

Rüyada çeşme başında su içmek veya elini yüzünü yıkamak, hayatını temiz bir şekilde pürüzsüz olarak sürdüreceğine delalet eder. Çeşmenin suyu içilecek şekilde tatlı su ise, yaşamının da hastalıklardan uzak ve sağlık içinde geçeceğine, eğer çeşmenin üzerine "acıdır bu su içilmez" yazısı varsa o kimsenin hayatında da bazı arızalar, hafif hastalıklar ve yaşamına da etki yapacak bazı aksaklıklar olacağına alamettir.

Rüyada çeşme suyuyla ıslanmak

Çeşmenin suları ile her tarafının ıslandığını görmek işlediği hayırlarla Cenabı Hakkın (C.C) rızasını kazandığına delalet eder.

Rüyada çeşmeden su akması

Bir çeşmeden berrak ve temiz tatlı bir su aktığını görmek, ömrünün de o nispette güzel ve bolluk içinde geçeceğine işarettir.

Rüyada çeşmenin musluğunu açmak

Çeşmenin musluğunu açınca, suyun üzerine doğru fışkırdığını gören, hayatını bolluk ve bereket içinde sürdürür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çeşme görmek kısmet ile tabir edilir.

Rüyada çeşme kurnası görmek

Rüyada çeşme kurnası görmek, sıhhat ve afiyete delâlet eder. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekâr erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.

Rüyada mermerden çeşme görmek

Rüyada mermerden yapılan çeşmeyi görmek, keder ve şiddetin gitmesine, ferah ve sevincin gelmesine, şerefli zevceye, güzel çocuğa, menfaata, yüksek eve ve bol rızka delâlet eder.

Güzel günlerin boşa geçirildiğine işarettir. Rüyada akar çesme ve akarsu gibi benzerlerini görmek ömrün uzunluguna, tasasiz bir hayat sürmeye isarettir.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen Rüyaya puan verin!
414 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Sanver

Sanver

2 yıl önce

Ruyamda uc cesmeden bir sey yikamak icin muslugu actim ama cesmeden bok akiyordu

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi