Rüyada Çoban Görmek

Rüyada Çoban Görmek Olmak, Çobanlık Yapmak Ne Anlama Gelir?

Rüyada çoban görmek öğretmene, memura, yargıca, halkın büyüğüne; Çoban bazen adaletle hükmeden kimseye işaret etmektedir. koyun çobanı olduğunu görmek velayete ve ehil olanlar için yüksek memurluğa yorulmaktadır. Rüyada domuz çobanı olduğunu görmek bidate, Hristiyan din ve dünya görüşüyle ve toplumu şekillendirmeye çalışmaya alamettir. Rüyada çoban olmak sorumluluğa, ev halkının akıbetinden dolayı hesap vermeye delalet eder. Rüyasında çoban olduğunu gören kimse toplumda hak ettiği yere ulaşır ve başkalarına büyük iyilikte bulunur. Rüyada çoban olduğunu görmek yahut çobanlık etmek mal ve rızka delalet eder. Ebu Sait El Vaiz'e göre; rüyada çoban görmek, çobanlık etmek memuriyet ve ululuk ile tabir olunur. Rüyada çobanın koyun sürüsünü otlatırken bir hayvanının kurdun kaptığını ve ötekilerin de kaçtığını görmek, o yerden hükümetin zulmünden dolayı halkın kaçtığına delalet eder. Danyal (As) diyor ki: Koyun çobanlığı ettiğini gören hayır ve menfaate nail olur.

Beygir çobanlığı memuriyete, merkep çobanlığı şeref ve ikbale, öküz çobanlığı şeref ve şöhrette alamettir. Rüyada deve güden çoban görmek berekete ve hacca gitmeye delalet eder. İbni Şirin'e göre; rüyasında çoban olup, hayvan sürülerini güttüğünü gören, bir memuriyete girer; bir çobanla konuştuğunu görmek bir is bulmak için bir yere başvurduğuna veya isinden ayrılıp, başka bir ise gireceğine delalet eder. Sürülerini otlatırken bir ağaca yaslanıp kaval çaldığını gören veya bir çobanın çaldığı kavalı dinleyen; ölümünü beklemediği bir kimsenin ani ölümünden dolayı onun mirasına konar.

Salimi ye göre: Rüyasında çoban olup koyun güttüğünü görmek, bulunduğu iste bas olacağına, çoban olup kaval çaldığını görmek, emrinde bulunanlara veya arkadaşlarına hayrı dokunacağına, koyunları sürerek köye getirdiğini görmek, bulunduğu yer hal ki tarafından sevildiğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çoban görmek, iyidir. Çoban, öğretmen, memur ve hâkime işarettir. Bir kimse rüyada koyun güttüğünü, hâlbuki güdeceği yerleri bilmediğini görse, manasının güzel bilmediği halde Kur an okur. Rüyada görülen çoban halkın büyükleridir. Çobanı görmek şanın yüceliğine insaf ve adaletle halka hükmetmeye işarettir. Ancak domuz çobanı görmek, müstesnadır. Bu halde tabir, Hristiyan ve bidat sahibi kimselerle düşüp kalkmaya işarettir.

rüyada coban degnegi görmek, kötülemeye ve bir seyi hasa kakmaya isarettir. eger degnek kamci ve ona benzer baston ve sair seyler olursa, o zaman birisini zelil ve perisan etmeye yükselmeye, mala, hayir ve kötülüge yardimci olmaya isarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
198 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi