Rüyada Bit Görmek

12 Ekim 2004 Salı | Son güncelleme:
Rüyada Bit Görmek

Nefis mertebesinde Rüyada bit görmek çirkin, sevimsiz bir şeye haiz olmaya işaret eder. Kirmanî demiştir ki: rüyada bitlenmek, malından birçok kişinin yararlanacağına işarettir. Yine rüyada üzerinden bitlerin yere döküldüğünü görmek, kazancın ziyade olacağına işarettir.

Yeni ve temiz elbisede görülen bit mal ve dünyalığa, eski ve kirli elbisede görülen bit borç ve zillete işarettir. Yerde görülen bitler zayıf ve aciz insanlara, onların insanı ısırması bu çeşit insanların kötülemesine, Çok bit kedere, koğucu insanlara; elbisede olursa dünyalığa ya da müzmin hastalığa yorulur.

Biti canlı olarak yere atmak sünnete aykırı bir iş işlemeye, öldürmek kederin gitmesine yorulur. Bitleri üzerinden tek tek toplamak abartılı yalana, Biti yemek birinin gıybetini yapmaya yahut düşmanı kahretmeye işarettir. İnsanı fevkalade rahatsız eden bitler tasa, hapis yahut üzüntüye işarettir.

Rüyada bit yumurtası yahut yavrusu görmek fesatçı topluluğa, namus ve şeref simsarı aşağılık insanlara yorumlanır. Tahıl biti görmek, birinin zengin bir kimseyle arasını açmak isteyen hasetçiye yorulur. Tahıl biti hastalığa, çok çocuk ve az dünyalığa, aile fertlerinden olan düşmana tabir edilir. Buğday biti bazen azabı gerektiren amele yahut dünyada görülecek bir cezaya delalet eder.

Rüyada bit öldürmek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve kötülük anlamına gelir.

Bitlenmek bol paraya kavuşacağınıza ve dostlarınızın birden artacağına işarettir. Bitler tarafından sarılmak sermayenizin sürekli artacağına ve her geçen gün daha iyi duruma geleceğine yorumlanır. Üzerinden bit dökülmesi paranızın bol olduğu için birçok arkadaşınız olacağına işarettir.

Rüyada bit öldürmek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve kötülük anlamına gelir.

Rüyada Bit Görmek ile ilgili Diğer Tabirler

Bitlenmek bol paraya kavuşacağınıza ve dostlarınızın birden artacağına işarettir. Bitler tarafından sarılmak sermayenizin sürekli artacağına ve her geçen gün daha iyi duruma geleceğine yorumlanır.

Üzerinden bit dökülmesi paranızın bol olduğu için birçok arkadaşınız olacağına işarettir. Rüyada bit görmek doğrudan doğruya para olarak yorumlanır. Sayısız bit, büyük servettir.

Rüyada bit görmek mal ve ev halkı ile tabir olunur. Üzerinde bitlerin gezindiğini görenin eline çok mal geçer veya ev halkı çoğalır.

Üzerine bit düştüğünü görmek, birçok kimselerin ondan fayda göreceğine delalet eder. Üzerinden bitlerin yere döküldüğünü görenin kazancı artar. Birçok bitlerin dolaştığını görmek, hayırlı değildir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bit görmek, mala işaret ederken yeni elbisesinde bit olduğunu görmek, rüya sahibi için artması ümit edilen mala işaret eder.

Eğer bit, eski elbisede olursa, rüya sahibinin fazla borçlanacağından korkulur. Yerde görülen bitler zayıf bir topluluk ile yorumlanır.

Rüyada bir biti öldürdüğünü gören kimse, sünnete aykin bir şey ister. Elbisesinde veya vücudunda çok bit bulunduğunu görmek hayra, nimete, berekete üzüntü ve kederlerden kurtulmaya işaret eder.

Bir kimse rüyasında az bit görse ve onları öldürse o kimsenin bütün üzüntülerden kurtulmasına işaret eder. Rüyada çok bit görmek, uzun bir hastalığa, zarar, fakirlik ve ihtiyaca işaret eder.

Çok bit öldürmek, üzüntü, keder ve sıkıntılı bulunan kimsenin düştüğü üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmasına işaret eder. Bit yemek, düşmanı kahretmeye işaret eder.

Uykudan uyanırken bitin üzerinde gezdiğini zanneden kimse, üzüntü ve kederden kurtulamaz. Rüyada kendi elbisesinden bit topladığını gören kimseye, abartılı bir yalan söylenir.

Bir kimseyi rüyada bit ısırsa, zayıf bir topluluk ona söz atar ve ona iftira ederler. Rüyada kendisini bitin kaşındırdığını gören kimse borçlu olduğundan aranır. Rüyada buğday biti görmek, azap çekmeye işaret eder.

Rüyada bit görmek; bir hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya, bit öldürmek; yakınlarından birini üzmeye, bitlendiğini görmek; dostlar edinmeye ve zengin olmaya, bitleri üzerinizden atmak; malınızı har vurup harman savuracağınıza işarettir.

Rüyada tahil biti görmek, büyük ve zenginlerle iliski ve menfaatini kestirmek için bir sahis hakkinda koguculuk yapan bir adama delalet eder. Hasta olan bir sahis tahil bitinin evinde oldugunu veya vücuduna yapismis oldugunu görse, vefat eder. Bir sahsin kapida veya sergi ve tahtada yahut sofrada bugday ve Arpa biti görmesi, o kimsenin vücudunda meydana gelecek hastaliklara delalet eder. Bazan da «Çoluk çocuk malin bitidir.» atasözüne göre, çoluk çocugun çok ve malin az olmasma delalet eder. Tahil biti Rüya sahibinin Aile ve akrabasmdan olan düsmanidir.

Rüyada bit görmek; bir hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya, bit öldürmek; yakınlarından birini üzmeye, bitlendiğini görmek; dostlar edinmeye ve zengin olmaya, bitleri üzerinizden atmak; malınızı har vurup harman savuracağınıza işarettir.

Rüyada görülen bit yumurtasi, fesat çikaran bir kavme. Bir kimse rüyada bit yumurtalarini görse ve onlari temizleyemese, birtakim müfsid adamlarin hanimlarinin arkasina düseceklerine ve bunlara mani olamayacagina delalet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
307 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

2 Yorum

Nuray

Nuray

2 yıl önce

Rüyamda beyaz 1 tane biti başımda bulup elimle öldürmeye çalışıyorum ve gittikçe bit büyüyor en Son ölüyor diye hatırlıyorum

öznur

öznur

2 yıl önce

rüyamda saçımı tararken 2 tane bit yanıma yere düştü, 1 tanesi yürüyordu

Yorum Ekle

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi