Ardahan Yaşam

Posof için tanıtım atağı

Ardahan'ın şirin ilçesi Posof'un tanıtımı için yapılan çalışmalara bir yenisi daha katıldı.

Ardahan'ın şirin ilçesi Posof'un tanıtımı için yapılan çalışmalara bir yenisi daha katıldı.

Ardahan - Posof'un tarihi, kültürel ve sosyal güzelliklerini tanıtımı için yapılan çekimler Çambeli Köyünde başladı. Köyde yaşayan bayanlar tüm hünerlerini yaptıkları Posof yemekleriyle gösterdiler. Hanımlar; Posof hinkalı, kete, katmer, çeşitli turşular ve pilav çeşitlerine mısır ekmeği olan çadi, kesme çorbası, erişte makarnası, helle çorbası ve tarhana çorbası yaparak bu anlamdaki maharetlerini ortaya koydu.

Yemek çekimlerinden sonra Cak Kalesi, peri bacalarının olduğu Hıram'da da çekimler yapıldı. Manzara ve yemek çekimlerinden sonra Posoflu yaşlılar ve âşıklarla da buluşarak aşıklarla ilgili şiirler ve değişler de alındı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ardahan haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ardahan Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ardahan'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ardahan, Kale, Posof gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir