Ömer Keskin

Ömer Keskin haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Ömer Keskin'in en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Ömer Keskin

Van İl Müftüsü Ömer Keskin kimdir? Adıyamanlı olup 1964 yılında Adıyaman'ın Kahta  ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini 1985 yılında memleketi olan Adıyaman’da tamamladı. İlk olarak Van-Muradiye ilçesine İmam-Hatip olarak atanmıştır. Müftü Ömer Keskin daha sonra 1985 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesine girmeye hak kazandı. 1985 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaparak 1990 yılında mezun oldu. Aynı yıl Şanlıurfa-Ceylanpınar Gümüşsu Tarım işletmesi Camii İmam-Hatibi olarak tayin edilmiştir. Bu arada Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler enstitüsü Kelam bilim dalı yüksek lisans programına birinci sıradan girmeye hak kazanmıştır. 

Tümünü Göster

Ömer Keskin Yüksek lisans döneminde "İbni Teymiyye' de şirk kavramı" adlı tez üzerinde çalıştı. Aynı zamanda Yüksek lisansla beraber Diyanet İşleri başkanlığı İstanbul Haseki eğitim merkezi 3.Dönem Yüksek Lisans ve Doktora bölümüne de kayıt yaptırdı. Ömer Keskin Burada 30 Ay içinde Arapça ve İslam'ın temel kaynakları üzerine ihtisas yaptı. Aynı zamanda yüksek Lisans ve 30 Aylık Eğitim merkezini beraber yürüttü. 13 Mayıs 1993 tarihinde söz konusu eğitim merkezini bölüm ikincisi olarak bitirmiştir. Ayrıca 1993 yılında Trabzon-Köprübaşı İlçe Müftülüğüne atanmıştır. 5 yıl burada çalıştı.

Ömer Keskin 1998 Yılında Yozgat İli Sarıkaya İlçesi Müftülüğünde göreve başlamıştır. Burada da yaklaşık 9,5 yıl başarılı bir hizmet yürüttü. Bu hizmetleri Türkiye Diyanet Vakfı genel merkezince de iki kez teşekkür belgesi ile ödüllendirildi. 2007 yılında ise Amasya ili Suluova ilçesi müftülüğüne atanmıştır. Dört yıl bu görevi yürüttükten sonra 2011-2014 yıllarında Çaycuma İlçe Müftülüğü, 2014-2019 Şehitkamil İlçe Müftülüğü görevini yaptı. Son olarak 2019 Haziran ayında da 30814 numaralı karar ile Van İl Müftülüğü görevine atanmıştır. Ömer Keskin Orta derecede İngilizce ve iyi derecede Arapça bilen Müftü Keskin, evli ve üç çocuk babasıdır.