Erzurum Yaşam

Narman Peribacaları bayram tatilinde turistleri ağırlıyor

ERZURUM - Erzurum'un Narman ilçesindeki peribacaları, Kurban Bayramı tatilinde turistleri ağırlıyor.

Erzurum - Erzurum'un Narman ilçesindeki peribacaları, Kurban Bayramı tatilinde turistleri ağırlıyor.

Şehir merkezine 90 kilometre uzaklıktaki Narman-Pasinler kara yolunun 7'nci kilometresinde yer alan peribacalarında, 12 ayrı kanyon bulunuyor.

Valilik ile Büyükşehir ve Narman belediyelerinin yürüttüğü çalışmalarla turizme kazandırılan bölgede, yaz mevsiminin başlamasıyla ATV, atlı safari, doğa yürüyüşü gibi etkinlikler düzenleniyor.

Kışın karla kaplı haliyle ziyaretçilerini cezbeden peribacaları, ilkbahar ve yaz sezonunda da kırmızı topraklı doğal oluşumlar arasında vakit geçirmek isteyenleri ağırlıyor.

Peribacaları, Kurban bayramı nedeniyle Erzurum'a gelen birçok vatandaşın ziyaret rotası arasında yer aldı.

Bölgeye gelen turistler, atlı ve ATV'li safari ile doğa yürüyüşü yaptı.

Ziyaretçilerden İlayda Turan, AA muhabirine, bayram tatilini geçirmek için Narman Peribacaları'na geldiklerini söyledi.

Eğlenceli vakit geçirdiklerini belirten Turan, "Bu bayram doğal güzellik olarak burayı tercih ettik. Gezdik gördük ve çok eğlendik. Çalışanlar da çok ilgiliydi, herkese teşekkür ederim." dedi.

ERZURUM - Narman Peribacaları bayram tatilinde turistleri ağırlıyor1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Erzurum, Kilometre, Kurban Bayramı, Narman, Narman Peribacaları, Pasinler gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir