Erzurum Yaşam

Koşapınarlılar festivalde buluştu

Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı Koşapınar köyünde düzenlenen geleneksel festivalinde çifte bayram coşkusu yaşandı.

Erzurum'un Aşkale ilçesine bağlı Koşapınar köyünde düzenlenen geleneksel festivalinde çifte bayram coşkusu yaşandı.

Erzurum - Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen festivale katılım oldukça yoğun oldu. Sılayırahim için memleketlerine gelen yurt dışı ve yurt içinden yüzlerce Koşapınarlı, köye ait ormanlık meşe alanında buluştu.

İki gün devam eden festivalde renkli görüntüler yaşandı. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinlikte halaylar çekildi çocuklar için düzenlenen yarışmalar keyifli anlar yaşattı.

Festivalde konuşan MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Akarsu ve Aşkale Belediye Başkanı Şenol Polat, birlik ve beraberliğin en güzel göstergesi olan bu tür etkinliklerin önemli olduğunu ifade ederek, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Aydın: "Bugün burada bir toy var"

Prof. Dr. Kamil Aydın, Aşkale ve Koşapınarlı kadim dostları olduğunu belirterek, "Dünyanın Türkiye'nin her bölgesinden gelen hemşerilerimizle bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bugün burada bir toy var. Bir şölen var. Bu topraklara mensubiyeti olanlar buradalar" dedi.

Festivale 2 bin kişi katıldı

Festivale MHP Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydın, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Akarsu, Aşkale Belediye Başkanı Şenol Polat, İhlas Haber Ajansı Erzurum Bölge Müdürü Ayhan Türkez, Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Müdür Yardımcısı Erdal Deligöz, İngiltere Türk Dünyası Platformu Başkanı Atilla Abacıoğlu, İstanbul Koşapınar Köyü Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı İslam Deligöz, Koşapınar Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı Yunus Bilen, İstanbul Erzurumlular Dernekleri Federasyon Başkanı Kemal Kulaçoğlu, MHP Palandöken İlçe Başkanı Abdullah Karaoğlu, MHP Aşkale İlçe Başkanı Toksöz Kartal, MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Seyfettin Liman, MHP Aziziye Belediyesi meclis üyesi Mahmut Budakın ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Akşam saatlerine kadar devam eden etkinlikte Koşapınarlılar aileleriyle piknik yapıp, hemşehrileriyle unutulmaz bir gün geçirdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Aşkale, Ayhan Türkez, Aziziye, Aziziye Belediyesi, Belediye, Erzurum, Festival, Kamil Aydın, MHP, Palandöken, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir