Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Göz Makyajı Yapmanın Püf Noktaları

Gözler bakışlarımızı ne hissettiğimizi yaşadığımız tüm anıları ortaya çıkaran organlarımızdır. Göz çevresindeki kırışıklıklar tüm yaşadığımız yılların göstergesidir. Gözlerin makyajı çok önemlidir.

Bu yüzden de göz makyajı yapılırken dikkatli olmakta fayda var. Bir sürü göz şekli vardır. Tüm gözlere aynı makyajı yapmak yanlış olacaktır.

Bu yüzden de göz şekillerine göre makyajın nasıl sürülmesi gerektiği hakkında bilgi vereceğim. Örneğin küçük göz şeklinizin varsa makyaj kullanırken birkaç püf noktayı gözden kaçırmamanız gerekir.

Öncelikle gözlerinizin daha büyük ve iri görünmesi için beyaz göz kalemi ile göz kapağının alt kısmına göz kalemi çekilir.

Daha sonra göz kapağının üst kısmında siyah göz kalemi çekilir. Gözlerinizin daha iri büyük görünmesi için eyeliner sürdüğünüz zaman tek taraflı sürünüz.

Eyeliner sürmeye kirpiklerinizin en dip kısmında ve kalın bir hat şeklinde göz kapağınızın orta kısmına gelince ince bir hat göz kapağınızın kuruk kısmında ise kalın bir hat eyeliner çekiniz.

Kirpiklerinizin küçükse takmak kirpik takabilirsiniz. Takma kirpiklerden hoşlanmıyorsanız da onun yerine çok iyi bir maskara ile kirpiklerinizi dolgunlaştırabilirsiniz.

Büyük gözlere sahipseniz siyah göz kalemi ile gözlerinizin iç kısmına siyah kalem çekiniz. eyelineri de çift taraflı sürebilirsiniz.

Ancak eyeliner ince bir hat şeklinde sürülürse daha güzel gözler ortaya çıkacaktır. Ayrıca küçük gözlerin makyajında göz farı da kullanmak istenirse göz kapağına çık renkli far kullanılıp o farın üstüne aydınlatma yapılırsa gözün şekli daha güzel ortaya çıkar. Ve üst kirpikler boyandığı gibi alt kirpiklerin de boyanması şarttır.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle