Abajur Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Abajur Bakımı Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Ampulün ısısı nedeni ile yerleşmiş olan büyük ya da çok belirgin kavrulma izlerini çıkartmak çok zordur.

Abajurun kumaşı sıcaktan dolayı incelir ve bakımı yapıldığı zamanlar abajur kılıfı zarar görebilir. Aşağıda abajur bakımı yapmanın püf noktaları nelerdir sorusuna cevap bulacaksınız.

Bildiğiniz üzere sevgili hanımlar dikişli ve kumaş kaplamalı abajurlarınızı yıkayabilirsiniz. Yıkama yaparken abajurlarınızı ılık deterjan köpüğü sürerek yıkayınız ve akan suyun altında durulayınız, fazla kalan suları ise temiz bir havlu yardımı ile emdirin ve hızlı bir şekilde kurutunuz.

Fakat hanımlar unutmayın abajurlarınızın yapışkan olan kenarlarını su ile ıslatmamalısınız, çünkü yapışkan kısımlar suya dayanıklı değildir.

Yapışkan kısımları temiz giysi fırçası ile tozunu alınız ve daha sonra kuru bir temizleme sıvısı ile nemlendirilmiş havlu kullanarak iki tarafını da siliniz.

Aldığınız kirlerin dağılmasını engellemek için bezin pozisyonunu sık sık değiştiriniz. Abajur bakımı yapmanın püf noktaları nelerdir sorusuna bir cevap da budur.

Eğer abajurunuz veya cam elyaftan yapılmışsa o zaman abajurunuzu sıcak, deterjanlı su ile yıkayıp temizleyiniz.

Temizledikten sonra iyice durulayıp kurutunuz, sonra silikon bir balmumu spreyi ile ve nemlendirilmiş bir bez ile iyice ovunuz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle