Reklamlar
Erzincan

Erzurum, Erzincan ve Ardahan'da "kış lastiği" denetimi yapıldı

ERZURUM - Erzurum, Erzincan ve Ardahan'da, yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda bugün başlayan kış lastiği takma zorunluluğu nedeniyle denetim gerçekleştirdi.

Erzurum - Erzurum, Erzincan ve Ardahan'da, yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda bugün başlayan kış lastiği takma zorunluluğu nedeniyle denetim gerçekleştirdi.


Erzurum'da, Horasan Bölge Trafik Denetleme Amirliği ekipleri, Erzurum-Ağrı-Kars kara yolunda kış lastiği uygulaması yaptı.


Reklamlar

Uygulamada durdurulan araçların lastiklerinin diş derinliği "kumpas" adı verilen aletle ölçüldü.


Sürücülere emniyet kemeri takmaları yönünde de uyarıda bulunan ekipler, yük ve yolcu taşıyan ticari araçlardaki kış lastiği denetimlerinin trafik güvenliği için süreceğini belirtti.


- Erzincan


Yüksek rakımlı zorlu geçitlerin bulunduğu Erzincan'da ise ekipler, sürücülerin ticari araçlarına kış lastiği taktırıp taktırmadığını kontrol etti.


Reklamlar

Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzincan-Sivas D-100 kara yolu üzerindeki Sakaltutan ve Kızıldağ geçitlerini kullanacak sürücülere bilgilendirmede bulundu.


Trafik polisleri, kurallara uymayan sürücülere para cezası uyguladı.


- Ardahan


Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri de Göle kara yolunda uygulama yaptı.


Reklamlar

Sürücülerin genel olarak kış lastiği takma zorunluluğuna uyduğu gözlendi. Kaynak: AA


Erzurum, Erzincan ve Ardahan
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Ardahan, Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü, Erzincan, Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Erzurum, Göle, Horasan, Kars, Polis ve Erzincan'ın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir