Erzurum Yaşam

Erzurum'da üniversiteliler "Bir Tasarım Masalı" defilesi düzenledi

ERZURUM - Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümünden mezun olan öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları "Bir Tasarım Masalı" adlı defilede sergiledi.

Erzurum - Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümünden mezun olan öğrenciler, yıl boyunca yaptıkları çalışmaları "Bir Tasarım Masalı" adlı defilede sergiledi.

Üniversite yerleşkesindeki 15 Temmuz Milli İrade Salonu'nda sunulan defilenin küratörü Dr. Öğretim Üyesi Zeynep Kırkıncıoğlu, konuşmasında, öğrencilerin sosyal farkındalık konularına ilgi duyduğunu söyledi.

Defile ile farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını belirten Kırkıncıoğlu, şunları kaydetti:

"Öğrencilerimiz defilede 65 giysi sergiliyor. Her giysinin bir hikayesi ve felsefi bir yaklaşımı var. Öğrenciler, deprem, çocuk gelin, hayvana şiddet, sarı gelin, Erzurum'un kültürel kimliğini temsil eden Kara Fatma ve ehram gibi konulara değindi. Öğrenciler, özellikle bu konuları sunmak istedi.

Defile sayesinde öğrencilere iş alanı da yaratmaya çalıştık. Defilede yaklaşık 60 kişi var. Bunların 13'ü tasarımcı, 23'ü manken, diğerleri de giydirme ekibi, grafik, afiş ve fotoğraf gibi işler. Koreografi ve çalışmaların tümü öğrencilerin. Bu anlamda da öğrencileri tebrik etmek istiyorum."

Defilede mankenlik yapan Ezgi Çeri, Türk bayraklı tasarıma sahip elbiseyi giydiği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Çeri, elbisesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, "Her şey güzel ilerledi, mutluyuz. Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olan arkadaşlarımın tasarladığı kıyafetleri sunmak istedim." dedi.

Erzurum
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Atatürk Üniversitesi, Deprem, Erzurum gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir