Erkaya Yırık

Son dakika Erkaya Yırık haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Erkaya Yırık haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Erkaya Yırık
Erkaya Yırık

Türk bürokrat Elazığ Valisi. Erkaya Yırık kimdir? 1968 yılında Aksaray'da doğdu. 9 Haziran 2020 tarihinde Elazığ'a vali olarak atandı. İlköğrenimini 1980 yılında Almanya'da tamamladı. Yırık orta ve lise eğitimini Aksaray'da tamamladı. Vali Yırık, daha sonra 1987 yılında girdiği Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1991 yılında mezun oldu. Erkaya Yırık, 1994 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu sınavı kazanarak Niğde Kaymakam Adayı olarak mesleğe girdi. Vali Yırık sırasıyla;

  • Kastamonu Araç,
  • Konya-Emirgazi,
  • Sinop-Dikmen,
  • Bingöl-Yedisu,
  • Yozgat-Şefaatli Kaymakamlığı,
  • Vali Yırık, 2005-2006 yıllarında Aksaray İl Özel İdaresi Kurucu Genel Sekreterliğini yaptıktan sonra Yozgat Vali Yardımcılığı, Konya-Kulu Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Erkaya Yırık, 2010 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. 3 yıl süren Mardin-Kızıltepe Kaymakamlığı görevinden sonra 2013-2020 yılları arasında Melikgazi Kaymakamı olarak görev yaptı.

Vali Yırık; 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ'a Vali olarak atandı. Vali Yırık, Hidayet Nur, Numan, Selim ve Durmuş Alp adında 4 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Son Dakika Erkaya Yırık Haberleri

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?