Ümitler ve Yıldızlar Türkiye Kuraş Şampiyonası, Elazığ'da yapıldı

Elazığ
Ümitler ve Yıldızlar Türkiye Kuraş Şampiyonası, Elazığ'da yapıldı

ELAZIĞ - Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonunca düzenlenen Ümitler ve Yıldızlar Türkiye Kuraş Şampiyonası, Elazığ'da gerçekleştirildi.

Yakup Kılıç Spor Salonu'nda 51 ilden 449 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonanın açılış seremonisinde konuşan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Türkiye Kuraş Şampiyonası'nın Elazığ'da yapılmasının kent adına önemli olduğunu söyledi.

Sporun sosyalleşme aracı olduğunu aktaran Yırık, şöyle konuştu:

"Sporu yaparken sizi insanlar daha çok tanıyacak. Siz daha çok arkadaşınızı tanıyacaksınız. Spor yaptığınız müddetçe sağlığınız da spor yapmayandan daha iyi olacak. Bu sağlık ile birlikte okul ve eğitim hayatınızda daha başarılı olursunuz. Bundan zerre kadar kuşkunuz olmasın. Hepiniz zeki, çalışkan, başarılı öğrenciler ve sporcularsınız. Elazığ'ımızın bu güzel iklimini, muhabbetini, sevgisini, misafirperverliğini burada olduğunuz süre içerisinde doyasıya yaşayacaksınız."

Federasyonun Asbaşkanı Bünyamin Er de müsabakalara katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Daha sonra şampiyonaya katılan kadın ve erkek sporcular farklı kategorilerde müsabakalara çıktı.

Dereceye giren sporculara ödülleri, Vali Erkaya Yırık ve Asbaşkan Bünyamin Er tarafından verildi. Kaynak: AA

ELAZIĞ - Ümitler ve Yıldızlar Türkiye Kuraş Şampiyonası yapıldı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Kuraş.

Yorum Ekle