Erzurum Yaşam

ER-VAK Başkanı Güzel; "Milli Eğitim Akademisinin adresi Erzurum'dur"

Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, Milli Eğitim Akademisi'nin Erzurum'da kurulması için çağrıda bulundu.

Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel, Milli Eğitim Akademisi'nin Erzurum'da kurulması için çağrıda bulundu.

Erzurum - Güzel, Erzurum'un bu konuda yeterli birikime sahip olduğunu vurgulayarak, Milli Eğitim Akademisi için en uygun adresin Erzurum olduğunu belirtti.

"Erzurum'un ilim diyarı olması, iki üniversitesi, 230 yataklı Öğretmenevi, 38 bin metrekare kapalı alanı 70 dönümlük arazisi ve 480 yataklı Erzurum Hizmetiçi Merkezi gibi önemli yatırımlar Erzurum'u öncelikli kılmaktadır" diyen Güzel, açıldığı günden beri Erzurum Hizmetiçi Eğitim Merkezinin bir nevi Akademi görevi yaptığını, mevcut yatakhaneleri, araçsal gereçleri, sınıfları, laboratuvarları, dinlenme salonları, simultane tercüme yapan birimleri, spor salonu, yemyeşil ağaçlarla süslü geniş bahçesi ve konumuyla açılacak Milli Eğitim Akademisi için biçilmiş kaftan olduğunu belirtti.

Kurulacak Milli Eğitim Akademisi için Erzurum'da Hizmet içi Merkezi dışında Palandöken ilçesindeki boşaltılan Mareşal Fevzi Çakmak Hastanesi gibi kapalı alanı ve arazisi olan alternatif imkanların bulunması Erzurum'u avantajlı kıldığını vurgulayan Güzel, Erzurum Kalkınma Vakfı olarak, başta Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e, Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi'ye, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e, Erzurum milletvekillerine, STK'lara ve bölge basınına önemli görevler düştüğünü hatırlattı.

Sosyo ekonomik parametreleri bir hayli gerilerde olan Erzurum için bu kazanımın can suyu olacağını belirten Güzel, tüm Erzurumluların bu konuyu sahiplenmeleri gerektiğini kaydetti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Erdal Güzel, Erzurum, Mehmet Sekmen, Palandöken, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir