Elazığ Yaşam

Elazığ'da "Çocuklara verilecek en güzel hediye ailedir" etkinliği

Elazığ'da koruyucu aile programları çerçevesinde "Çocuklara verilecek en güzel hediye ailedir" etkinliği düzenlendi.

Elazığ'da koruyucu aile programları çerçevesinde "Çocuklara verilecek en güzel hediye ailedir" etkinliği düzenlendi.

Elazığ - Elazığ Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Koruyucu Aile Birimi tarafından 'Haydi Elazığ koruyucu aile olalım' sloganıyla etkinlik düzenlendi. Fırat Üniversitesi kampüsü Şehit Polis Fethi Sekin Mesire alanında düzenlenen etkinlik, koruyucu aile ve çocukların da katılımıyla kortej yürüyüşü ile başladı. Ardından etkinlik, Elaziz Kültür, Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (ELAZİZDER) kürsü başı ekibinin sahne alması ile devam etti. Aileler ve çocuklar müzik eşliğinde gönüllerince eğlendi. Etkinliğe, Vali Yardımcısı Armağan Yazıcı, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün ile STK temsilcileri ve koruyucu aileler ile çocuklar katıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, ''Koruyucu ailenin tanıtılması, teşvik edilmesi ve yaygınlaştırılması ve koruma ihtiyacı olan çocuklar ile koruyucu aile hizmetinin tanıtılmasına yönelik çok önemli bir aktivite gerçekleştirdik. Bu aktivite 2021 yılın cumhurbaşkanı genelgesiyle 30 Haziran Koruyucu Aile Günü olarak ilan edildi. Bizler de bugün hem farkındalık arttırmak hem de tanıtımını yapmak amacıyla bir kortej yürüyüşü düzenledik, konser verdik. Çocuklarımız halay çektiler, eğlendiler. Güzel bir etkinlik oldu" dedi.

Vali Yardımcısı Yazıcı, ailelerle bir süre sohbet ettikten sonra çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının "Çocuklara verilecek en güzel hediye ailedir" mottosuyla başlatmış olduğu koruyucu aile günü etkinliklerinin kent genelinde devam edeceği bildirildi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Belediye, Elazığ, Fırat Üniversitesi, Polis, Şehit gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir