Elazığ Kültür Sanat

Elazığ'da 274 sporcunun katıldığı Çaturanga satranç turnuvası başladı

Elazığ İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezinde 31 farklı ilden gelen 274 sporcunun katılımıyla 'Çaturanga satranç turnuvası' başladı.

Elazığ İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezinde 31 farklı ilden gelen 274 sporcunun katılımıyla 'Çaturanga satranç turnuvası' başladı.

Elazığ - Elazığ İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Merkezinde 31 farklı ilden gelen 274 sporcunun katılımıyla 4 kategoriden oluşan Çaturanga satranç turnuvası başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan program Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam'ın ilk hamlesiyle start aldı. Daha sonra Bakan Yardımcısı Çam ve il protokolü turnuvaya katılan yarışmacılara başarılar diledi.

Bugün 31 farklı ilden 274 sporcunun kaydıyla gerçekleşen çok büyük bir satranç turnuvasının başladığını aktaran Elazığ Satranç il temsilcisi Metehan Deniz, "Sporcularımız 2 gün boyunca burada mücadele edecekler. Burada çok güzel bir kültür kaynaşması eşliğinde satranç turnuvasını devam ettireceğiz. Amacımız Elazığ'daki satranç kültürünü geliştirmek ve aynı zamanda bununla birlikte Doğu Anadolu bölgesinin bir satranç merkezi olması için çalışmalarımız devam ediyor. Şu anda da çok güzel ve yoğun bir katılımımız var. Bu turnuvaya 7 yaşından itibaren herkes katılabilir. 274 sporcunun katıldığı turnuva 4 kategori şeklinde devam ediyor. Bugünkü turnuvamıza Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam'ın katılımıyla açılışı gerçekleştirdik" dedi.

Turnuvanın açılışına Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, Vali Ömer Toraman, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Demirdağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren ve sporcular katıldı.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Abdulsamet Eren, Ahmet Demirdağ, AK Parti, Belediye, Doğu Anadolu Bölgesi, Elazığ, İstiklal Marşı, Metin Bulut, Ömer Toraman, Şahin Şerifoğulları, Spor gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir